Napok óta heves esőzések sújtják Dél-Koreát, amelynek következtében már 14 ember meghalt, és további 12 eltűnt – írja az ABC News.
A korábban az ország déli területeit sújtó esőzések vasárnap reggelre az ország északi részeire is átterjedtek. Az egyik áldozat – egy hetvenes éveiben járó nő – vasárnap hajnalban vesztette életét, amikor háza földcsuszamlás következtében összeomlott, egy másik személyt pedig holtan találtak meg, miután elsodorta egy megáradt patak Gapyeongban, Szöultól északkeletre – közölte a dél-koreai Belügy- és Biztonsági Minisztérium, amely szerint szombaton a déli Sancheong településen nyolc holttestet találtak, és hat személyt jelentettek eltűntként, miután az özönvízszerű esőzések földcsuszamlásokat, házomlásokat és villámárvizeket okoztak a térségben.
A legtöbb haláleset a déli Sancheong megyében történt, ahol szerda óta közel 800 milliméter csapadék hullott. Dél-Koreában jellemzően júliusban van az esős évszak, és az ország általában jól felkészült az ilyenkor szokásos esőzésekre. Azonban ezen a héten a déli régiókat rendkívül intenzív zivatarok érték, és az óránként lehulló csapadék mennyisége néhány esetben rekordokat döntött meg – derült ki a hivatalos meteorológiai adatokból. Az előrejelzések szerint az esőzések vasárnap véget érnek, és hőhullám követheti őket – közölte az állami meteorológiai szolgálat.
The post Már 14 ember meghalt a dél-koreai esőzésekben first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu