Kézilabda: szabadkártyás kérelemmel próbálkozik az FTC is

A magyar válogatott játékosai a férfi kézilabda világbajnoki selejtezőben játszott Magyarország - Szerbia visszavágó mérkőzés után a One Veszprém Arénában 2026. május 17-én. A mérkőzést a magyar válogatott nyerte 31-30-ra, de 61-60-as összesítéssel Szerbia jutott ki az olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

A magyar szövetség honlapjának keddi híradása szerint Magyarország a női BL-ranglista első helyét foglalja el. Az európai szövetség előzetes kiosztása alapján a magyar csapatok a BL-ben egy, az Európa Ligában három csapattal indulhatnak alanyi jogon.

A Bajnokok Ligája 16 csapatos főtáblájának biztos résztvevője a bajnok Győri Audi ETO KC, amely az előző szezonban ezüstérmes lett, mivel 31-29-re kikapott a vasárnapi, budapesti döntőben Vámos Petra és Albek Anna együttesétől, a francia Metztől.

A BL-be szabadkártyát igényelt a bajnoki ezüstérmes Ferencváros, amely beadta jelentkezését az Európa Ligára is, arra az esetre, ha nem kapna szabadkártyát a BL-re.

A fővárosiak 2015 óta minden szezonban szerepeltek a Bajnokok Ligájában, amelyben 2023-ban ezüstérmesek lettek.

Az Európa Ligában biztos induló a bajnoki bronzérmes Debrecen és a negyedik helyezett MOL Esztergom, a sorozatba szabadkártyát igényelt az ötödik helyen záró Váci NKSE.

A férfi európai kupaindulások nevezési határideje jövő kedden jár le.

(MTI)

Kapcsolódó
Kézi-vb: Magyarország nem kapott szabadkártyát, lemarad a tornáról

Törökországnak és Szaúd-Arábiának adja meg a lehetőséget a nemzetközi szövetség, hogy részt vegyen a 2027-es világbajnokságon.

The post Kézilabda: szabadkártyás kérelemmel próbálkozik az FTC is first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest