Thumbnail for 6137550

Bírói tévedés segítségével győzte le a háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinkát az olasz Flavio Cobolli a sanghaji tenisztornán.

A második fordulós meccs harmadik, utolsó szettjében Cobolli 1:0-ra vezetett, és Wawrinka adogatásánál semmi-15 volt az állás. A második labdamenetet Wawrinka nyerte meg, de Carlos Bernardes mérkőzésvezető 15-15 helyett semmi-30-at mondott a mikrofonba.

Quite a bizarre situation earlier in the Wawrinka-Cobolli 3rd set.

Bernardes (probably distracted asking for something) called the score wrong in the 2nd game (0-30 instead of 15-15). Nobody noticed the error. Not even the players.

Ended up being the only break of the match. pic.twitter.com/Hjg2l6mLnM

— José Morgado (@josemorgado) October 7, 2024

Érdekes módon senkinek sem tűnt fel a hiba, majd a világranglistán 30. olasz két további ponttal elvette riválisa szerváját, és ez a brék sorsdöntőnek bizonyult, mivel végül 6:7 (6-8), 7:6 (7-4), 6:3-ra legyőzte a 39 éves svájcit.

A férfi sorozatot szervező ATP egyelőre nem foglalt állást az ügyben. Cobolli a harmadik fordulóban a 24-szeres GS-bajnok Novak Djokoviccsal csap össze.

The post Hogy nem vette észre egyik teniszező sem, hogy a bíró rossz játékosnak adta a pontot? first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest