Habár az év végi, ünnepi időszakban ideális esetben lehetőségünk nyílik arra, hogy kipihenhessük a mögöttünk hagyott tizenkét hónapot, semmi meglepő nincs abban, ha csak a fáradtság érzése lesz úrrá rajtunk, és ez a következő év elején sem akar elmúlni. A teendőink feltornyosulnak, és amikor azt hisszük, mindent elintéztünk és végre szusszanhatunk egyet, rájövünk, hogy az idő nem állt meg, és megint fordult a naptár. Mitől ilyen nehéz az év eleje, és mit tehetünk az évkezdés nyomasztó érzése ellen? Arra törekszünk, hogy adjunk néhány tippet, amelyek elviselhetőbbé teszik a januárt.
Későn világosodik, korán sötétedik, hideg van – ezek már önmagukban elegendőek ahhoz, hogy el akarjunk bújni a világ elől. A jó hír, hogy ezt meg is tehetjük! Nem kötelező mindenkivel találkozni, minden feladatot elvállalni és olyan tisztán tartani az otthonunkat, hogy akár a padlóról is ehessünk. Ha valamikor, akkor januárban megengedhetjük magunknak, hogy kicsit lazítsunk, és olyan Pató Pál urasan azt mondjuk: ráérünk arra még, hisz előttünk az egész év.
Az emberi kapcsolataink különösen előtérbe kerülnek ilyenkor, hisz az ünnepek alatt gyakran még azokkal a rokonainkkal is eltöltünk egy egész napot, akiket évente csak egyszer látunk. Mire elérkezünk a januárhoz, talán már telítődhetünk is mások társaságával, így teljesen természetes, ha inkább csak egyedül szeretnénk lenni vagy azzal a kevés emberrel, akikkel nem érezzük, hogy bármiben is meg kellene nekik felelnünk.
Fontos, hogy a határaink meghúzása mellett figyeljünk oda a szervezetünkre. A D-vitamin pótlása mindenki számára elengedhetetlen, amikor azt a napfényből nem tudjuk elegendő mennyiségben kinyerni, a C-vitamin pedig igazi Jolly Joker, amely bármilyen betegség megelőzésében és leküzdésében a segítségünkre siet, de a finom, meleg teákat sem lehet túlzásba vinni.
Miután megkóstoltunk minden fogást az ünnepi asztalról, próbáljunk meg fokozatosan visszatérni a megszokott étrendünkhöz, ha pedig az újévi fogadalmaink közt szerepel valamilyen diéta, azt alaposan készítsük elő, valamint ne essünk kétségbe, ha mégsem tudjuk magunkat tartani hozzá, ugyanis hibázni ér. Ugyanez az aranyszabály érvényes bármilyen fogadalomra: nem kell az életünk minden területén és azonnal változást előidéznünk – hagyjunk időt a folyamatoknak, és ne essünk abba az illúzióba, hogy az „új év, új én” mottó január elsejével magától valósággá válik. Bár a zord idő nehezen hozza meg a kedvünket a testmozgáshoz, de egy jó edzés után sokkal pihentetőbb az alvás is, és abban is segít, hogy könnyebben visszazökkenjünk a hétköznapok rutinjába.
Hogyha szeretünk listákat írni, rászánhatunk pár órát arra, hogy átgondoljuk, milyen terveink vannak az előttünk álló évre, illetve ilyenkor kicsit megállhatunk, és visszatekinthetünk az előzőre, levonhatjuk belőle a tanulságokat, és láthatjuk, mennyi mindent értünk el, és mennyit változott az életünk és a hozzáállásunk mindössze 365 nap leforgása alatt. Ha viszont úgy érezzük, egyhelyben toporgunk, ez remek alkalom arra, hogy átgondoljuk, mit kellene másként csinálnunk a jövőben.
Hirdetés
Ha tartósan lehangoltnak, fásultnak, kedvetlennek érezzük magunkat, és nem tudunk úrrá lenni rosszkedvünkön, segít az orbáncfű kivonatát tartalmazó Remotiv extra. Ez a patikában, vény nélkül kapható növényi gyógyszer javítja a hangulatot, fokozza a motivációt és csökkenti az enyhe depresszió további tüneteit.
A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!
A cikk a Phytotec Hungária Bt. támogatásával készült.
The post Pihenni ér! Hibázni is! – Mitől ilyen nehéz az év eleje, és mit tehetünk az évkezdés nyomasztó érzése ellen? first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu