Különös új dinoszauruszt fedeztek fel Mexikóban – számolt be róla a BBC Wildlife. A korábban ismeretlen faj a Mexidracon longimanus nevet kapta, amelyet hosszúkezű mexikói sárkányra lehet fordítani.
Az elnevezés nem véletlen, az állatnak ugyanis olyan hosszú kézfejei voltak, hogy külön csak a tenyere is hosszabb volt, mint a felkarja.
A tudósok szerint a szokatlanul hosszú kézfejeknek a táplálékszerzésben lehetett funkciójuk, ugyanis a lajhárokhoz hasonlóan sűrű bokrok és fák közé nyúlva ragadhattak meg ágakat. Egy másik, sokkal valószínűtlenebb feltételezés szerint pedig halászó állat lehetett, amely hosszú kezével ragadta meg víz alatti zsákmányát.
A Mexidracon longimanus maradványait 2014-ben találták meg, ám azt, hogy a csontok egy új fajhoz tartoznak csak egy most megjelent tanulmány nyomán vált bizonyossá. Ez az őshüllő mintegy 73 millió évvel ezelőtt, a késői krétakorban élhetett, és az Ornithomimidae családba tartozott.
Az ide sorolt állatokat struccimitálónak is szokták nevezni, mivel megjelenésükben ezekre a madarakra hajaznak. Két lábon járó, fog nélküli, robosztus, csőrszerű állkapoccsal rendelkező lények voltak, akik főleg levelekkel és gyümölcsökkel táplálkoztak.
The post Furcsa külsejű dinoszauruszfajt fedeztek fel first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu