A bosszantó orrtünetek – orrfolyás, orrdugulás, tüsszögés – enyhítésére szolgáló készítmények kiválasztása nem nehéz feladat, ha tudjuk, mire figyeljünk. A döntésnél figyelembe kell venni az életkort, a hatásmechanizmust és a tüneteket kiváltó okokat is. Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Orrcsepp vagy orrspray?
Ha a hatóanyagot tekintve nincs is különbség az adott készítmények között, az alkalmazásukban rejlő eltéréseket érdemes szem előtt tartani, amikor választunk.
Az orrcsepp:
- közvetlenül a nyálkahártyára cseppenthető,
- általában kisebb mennyiségű folyadékot tartalmaz,
- a gravitáció segítségével terjed el az orrüregben (azaz hátra kell hajtani a fejünket cseppentéskor),
- emiatt lassabban érheti el a kívánt hatást.
Az orrspray:
- finom permet formájában oszlatja el a hatóanyagot az orrüregben,
- egyenletesebb fedést biztosít, emiatt gyorsabban fejti ki a hatását,
- használatával pontosabb adagolás érhető el, mert minden fújás ugyanannyi hatóanyagot juttat az orrüregbe,
- alkalmazása kényelmesebb (nem kell hátrahajtani hozzá a fejet).
Melyik életkorban mit válasszunk?
A gyerekek orrnyálkahártyája még érzékenyebb, mint a felnőtteké, éppen ezért számukra külön kifejlesztett készítményeket kell választani. Ezek gyakran alacsonyabb hatóanyag-koncentrációval készülnek, és biztonságosan használhatók még a legkisebbeknél is. A tengeri sós és más, természetes hatóanyagú készítmények gyengédebbek, és alkalmasak a gyakori, akár óránkénti orrtisztításhoz is. Ezekre főleg akkor lehet szükség, amikor gyermekünk még nem tud önállóan orrot fújni, de megelőzésként is alkalmazhatjuk őket. Az orrspray-formátum pedig különösen kisgyermekkorban és időseknél jelenthet könnyebbséget, hiszen a hatóanyag bejuttatásához nem kell testhelyzetet változtatni.
Milyen hatóanyagra van szükség?
Az orrspray-knek, orrcseppeknek több típusa létezik, attól függően, hogy milyen tüneteket szeretnénk enyhíteni.
Nyálkahártya-lohasztó (dekongesztáns) készítmények: ezek gyorsan enyhítik az orrdugulást, de hosszú távon nem szabad őket alkalmazni, mert hozzászokást okozhatnak.
Sóoldatos készítmények: ideálisak mindennapi használatra, mivel gyengéden tisztítják az orrjáratokat, és hidratálják az orrnyálkahártyát.
Allergiás készítmények: ezek antihisztaminokat tartalmaznak, amelyek hatékonyan csillapítják az olyan allergiás tüneteket, mint az orrfolyás vagy a tüsszögés.
Gyógynövényes és egyéb alternatívák: természetes összetevőikkel kíméletes megoldást nyújthatnak hozzászokás és más káros mellékhatások nélkül.
Reventil orrspray: természetes védelem az orrnak
Nátha, megfázás esetén segíthet a vény nélkül kapható Reventil orrspray, amely egy különleges, természetes eredetű összetevőt, ectoint tartalmaz. Az ectoin nagy vízmegkötő képessége segítségével védőréteget képez a sérült orrnyálkahártyán, és megóvja a sejteket a környezet káros hatásaitól, így segítve a regenerációt és mérsékelve az orrnyálkahártya kiszáradását. A Reventil orrspray 4 az 1-ben hatású eszköz, amely jelentősen enyhíti az orrdugulást, az orrfolyást, az arc- és fejfájást, illetve a szaglás és ízérzékelés zavarát. A tartósítószer-mentes Reventil orrspray akár egy hónapig is használható folyamatosan, és nem okoz hozzászokást. Gyermekeknél is biztonságosan alkalmazható.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL
A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
The post Így válasszunk: orrspray kicsiknek és nagyoknak (x) first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu