„Az Onkológiai Intézet Sugárterápiás Központjában folytatom szakorvosként, oktatóként, kutatóként. Rendelési időm és helye változatlan. Pro Patiente et Pro Oncologiae…”.
Ennyit írt közösségi oldalán Polgár Csaba professzor, akit Pintér Sándor belügyminiszter január 31-ei hatállyal váltott le. Főigazgatóként néhány nappal korábban még intézete hosszú távú céljairól: az onkológiai kutatások, kezelések fejlesztéséről, a legmodernebb technológiák és módszerek alkalmazásáról beszélt.
Az Országos Onkológiai Intézet főigazgatójának a belügyminiszter – munkáját megköszönve, tudományos tevékenységét elismerve, indokolás nélkül – vonta vissza vezetői megbízását – írta január 29-én a Belügyminisztérium. A rövid közlemény úgy született, hogy a szaktárca a Népszava kérdéseire adott válaszait elküldte a MTI-nek. A lap azt írta: a főigazgató mellett menesztették helyettesét, Takácsi -Nagy Zoltánt, Patócs Attila orvosigazgatót és Simonyikné Illés Erzsébet gazdasági igazgatót is. (Ennek egyelőre az intézet honlapján nincs nyoma.) A Medicalonline és Népszava egybehangzó információi szerint az onkológiai intézet új vezetője a Semmelweis Egyetemről érkezik Dank Magdolna professzor személyében.
Az Országos Onkológiai Intézet dolgozói között elterjedt, hogy az intézetet is a Semmelweis Egyetemhez akarják csatolni, ám a minisztérium erre azt válaszolta, az információi nem helytálló.
Komáromi Zoltán (DK) Pintér Sándorhoz fordult az ügyben, mondván, a döntés a szakma számára váratlan, sürgősségét tekintve szokatlan. A belügyminisztert arról kérdezte:
- Milyen alapvető vezetői hiba, mulasztás áll a döntés sürgősségének hátterében?
- Mi indokolta azt, hogy a vezetőváltást egy munkanap alatt kellett lebonyolítani?
- Mennyi alapja van a szakmában elterjedt vélekedésnek, hogy a vezetőcsere azért történt, mert az Országos Onkológiai Intézetet a Semmelweis Egyetemhez kívánják csatolni?
Az utóbbi időben több országos intézetet is integráltak az egyetembe. Merkely Béla rektor erről egyebek mellett azt mondta a minap a Mandinernek, hogy az integráció pont annyira jó a Semmelweisnek, mint a hozzájuk csatlakozó országos intézeteknek és a betegeknek. A professzor azt is egyértelművé tette, a továbbiakban is élnek minden lehetőséggel, amikor az egyetem bővítéséről dönt a szakmapolitika.
Polgár Csaba egyébként azt követően került az intézet élére, hogy elődjét, Kásler Miklóst az emberi erőforrások miniszterének nevezték ki. Az intézmény új főigazgatójáról egyelőre nincs hivatalos információ, az Országos Onkológia Intézet vezetőváltása ügyében kerestük a Belügyminisztériumot és az Országos Kórházi Főigazgatóságot. Amint válaszolnak, frissítjük a cikket.
The post Országos Onkológiai Intézet: szakorvosként folytatja a leváltott főigazgató first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu