Ruszin-Szendi Romulusz: A Honvédség elbocsátási listáján volt olyan ember, akit azért tettek rá, mert külföldi a barátnője

Thumbnail for 6356642

Köszönöm, hogy csatlakoztál a Tiszához, és a jó oldalhoz álltál, üdvözölte Magyar Péter Ruszin-Szendi Romuluszt a hétfő esti Magyar Infón.

A volt altábornagy arra a kérdésre, miért csatlakozott a párthoz, úgy felelt, ha hívják, akkor ő szolgálja a hazát.

A morcos katona ritkán hatódik meg, de az a szeretet, ami a kongresszuson fogadott, és amit azóta kapok a különböző egyenruhásoktól, az megerősít abban, hogy jó döntést hoztam

– fogalmazott.

Kifejtette, gyakran nem is direkt módon közelítik meg őt a kollégák, hanem ismerősökön keresztül. Valaki azt írta neki: „főnök, le akartam szerelni, de most már megvárom, míg visszajössz, mert van remény.”

Ő azt érzi, az állomány tudja, hogy neki van igaza.

A Honvédelmi Minisztérium által hétfőn a „Magyar Honvédség volt Parancsnokai és Vezérkarfőnökei” nevében kiadott, tőle elhatárolódó nyilatkozattal kapcsolatban úgy fogalmazott, aki a nevét adta hozzá, vagyis Fodor Lajos felhívta őt, mert „a vezérkarfőnököknek van vér, ahol vérnek kell lenni.”

Tisztelem őket, rosszat nem fogok mondani róluk, szakmailag sokat tanultam tőlük. A propaganda képes sokakat berántani onnan is. Hívott engem olyan vezérkarfőnök is, hogy én ehhez nem adom a nevem, nem is fogom adni a nevem. Aggódnak a vezérkarfőnökök azért, hogy ne szítsunk feszültséget az állományon belül. Én nem feszültséget szítok, szerintem az állomány érzi, hogy végre valaki szót emel az érdekükben, és el meri mondani, hogy nincs minden rendben, de ők megtesznek mindent azért, hogy ez egy békés, biztonságos ország legyen

– magyarázta.

Felvetette a nyilatkozattal kapcsolatban azt is, hogy akik most felszólaltak, azok miért maradtak csendben akkor, amikor felmentették őt törvénytelenül.

Kérdésre válaszolva elmondta, fog tudni attól aludni, hogy Németh Szilárd nem fogadja a hívását mostantól. Ezzel kapcsolatban azt is mondta, politikai nézetkülönbségek szakítanak meg emberi kapcsolatot családon belül és családon kívül is Magyarországon, amit nem tart jó iránynak.

Magyar Péter arról is érdeklődött nála, mit szól ahhoz, Kósa Lajos azért kritizálta, mert felvette a felesége nevét. Ruszin-Szendi szerint a nevével sokan humorizálnak, de „amíg a nevemben találják a legnagyobb problémát az életemben, addig nincsen nagy gond.”

Szerinte nem újdonság az sem, hogy katonákból politikusok lesznek, meg kell nézni Törökországot, Romániát, a cseheket, de az Egyesült Államokban is számtalan példa van erre.

A beszélgetésben szót ejtett arról is, hogy sokan kérdezik tőle, a katonák miért nem tüntetnek. Szerinte azért, mert hivatástudatból szolgálnak.

A napokban érte őt az a vád, hogy amikor Amerikában járt egy kiküldetésen, akkor a honvédségi gép megsérült a kinti reptéren, és ezek után Ruszin-Szendi kvázi luxusból kireptetett egy másik honvédségi gépet, ahelyett, hogy felült volna egy fapadosra.

Erre úgy reagált, hogy a vezérkar főnöke nem zsíros kenyér túrára megy az USA-ba. Meghívásra érkezett, de a programot úgy építették fel, hogy ha már ott voltak, akkor meglátogatták a NATO-parancsnokságon szolgáló magyar katonákat is. Csakhogy az első állomáson törték meg a repülőjüket.

Nyugodtan aludtam, mert a helyettesem itt volt, de vannak feladatok, amiket nem adhatok át. A repülőgép oldalára az van írva, hogy Hungarian Air Force. A fedélzeten szenzitív információk vannak, és szenzitív munka zajlik. Képzeljük már el ugyanezt a munkát a Wizz Air 35 B üléséről végrehajtani

– mondta.

Ruszin-Szendi szerint tehát teljesen természetes, hogy a másik gép jött, vitte a pótalkatrészt, és folytatták az utat. De mindig próbáltak mindig mindent a lehető legkisebb költségvetéssel megoldani. Azt is elmondta, a vezérkarfőnök gépén nem lehetett alkohol, mert el akartam kerülni, hogy a katonák iszákosok és részegesek.

Volt olyan vád is a Tisza Párttal szemben vele kapcsolatban, hogy korábban az volt a mondás, nem vesznek át kormánypárti politikust, de Ruszin-Szendi Benkő Tibor miniszteri titkára, majd helyettes államtitkára lett. Ruszin-Szendi szerint ő akkor is katonának érezte magát.

Szintén feljött a beszélgetésben vád volt a leépítések témaköre, hogy sokan elveszítettek fiatalítás címszó alatt elveszítették a munkájukat. Az átlagéletkor Ruszin-Szendi a fiatalítás hatására 0.2 tizeddel sikerült javítani a Honvédségben. Ha jön a végrehajtó hatalomtól jön egy parancs, azt neki végre kellett hajtani. Ha akkor felállt volna, akkor nem tudott volna harcolni a katonák jogaiért, ezt nem akarta. Ő azon volt, hogy legyenek objektív mérések, amire azt mondták, hogy jó az amit mond, de legyen benne más is.

A listán a helyettesem volt az első a sorban. Akkor fel kellett volna tűnnie, hogy ez ellenem is szól. Túl naiv voltam, vagy túlságosan hazaszerető. Egész extrém döntéseket akartak hozni, az összes légierős tábornok rajta volt. Mondtam, hogy ezt nem szabad, a mi szakmánkban 20 év tapasztalatot 20 év alatt lehet megszerezni. Volt a listán olyan ember, akit azért tettek rá, mert külföldi a barátnője

– sorolta.

Szerinte a legkisebb rossz volt ő ebben. Ő nyugodtan alszik, nyugodtan borotválkozik.

The post Ruszin-Szendi Romulusz: A Honvédség elbocsátási listáján volt olyan ember, akit azért tettek rá, mert külföldi a barátnője first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest