Tűzgömb és égő rakétadarab is feltűnt az égen kedden

Thumbnail for 6359810

Rövid időn belül két látványos égi jelenséget lehetett megfigyelni kedd este Lengyelország felett, írja az Időkép. Magyar idő szerint nem sokkal 18 óra után egy fényes tűzgömb volt látható Kelet-Lengyelország felett, a lengyel-ukrán-fehérorosz határ közelében, melynek darabjai elérték a felszínt.

A jelenséget hangrobbanás kísérte.

A lengyelországi Skytinel Hálózat felvételei alapján már számolják a pályát és szórásmezőt, amelyben egyébként magyar amatőrök is segédkeznek. A jelentsort egyébként több magyarországi webkamera is rögzítette.

iFrame is not supported!

Néhány órával később, hajnali 4 óra 47 perckor pedig már az egyik légkörbe lépő Falcon 9 rakéta gyorsító fokozat égő darabjai által hátrahagyott csík szelte át az eget. Az egység darabjait a Prédikálószékről is rögzítették. Az egyik üzemanyagtartály egyébként átvészelte a légköri útját és egy lengyelországi gyár udvarába csapódott.

iFrame is not supported!

The post Tűzgömb és égő rakétadarab is feltűnt az égen kedden first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest