Zsarolta és zaklatta áldozatait ez az androidos alkalmazás

Thumbnail for 6367384

Több mint százezer alkalommal töltötték le eltávolítása előtt a Google Play Áruházból a Finance Simplified elnevezésű androidos alkalmazást, amely bár első ránézésre legitim kölcsönappnak tűnhet, valójában egy felhasználói megkárosító kampány része, írja a Bleeping Computer.

Az alkalmazás a SpyLoan nevű rosszindulatú Android-alkalmazások csoportjába tartozik, amelyek gyors és egyszerű kölcsönök ígéretével vonzzák be a felhasználókat. Ezek az appok gyakran kevés dokumentációt igényelnek, és vonzó feltételeket kínálnak, telepítéskor azonban túl sok engedélyt kérnek, ami lehetővé teszi az alkalmazások számára, hogy személyes adatokat, például névjegyeket, hívásnaplókat, SMS-üzeneteket, fényképeket és az eszköz helyzetét is megszerezzék.

Az összegyűjtött információkat a felhasználók zaklatására, zsarolására használják fel, különösen akkor, ha a felhasználók nem teljesítik az alkalmazás visszafizetési feltételeit.

A kártevő appokat felfedező CYFIRMA kiberbiztonsági cég szerint egyáltalán nem ez az egyetlen káros alkalmazás, amely az Android-rendszeren elérhető: többek közt a KreditApple, a PokketMe és a StashFur elnevezésű APK-kra is sok panasz érkezett.

Bár a kampány legfőbb célpontjai a szakértők szerint indiaiak voltak, ha bármelyik appot letöltötte, azonnal távolítsa el, állítsa vissza az engedélyeket, módosítsa a bankkártyája és fontosabb online fiókjai jelszavait, és végezzen átfogó eszközellenőrzést. Továbbá győződjön meg arról is, hogy aktív az eszközén a Google Play Protect, amely képes észlelni és blokkolni az ismert rosszindulatú programokat.

The post Zsarolta és zaklatta áldozatait ez az androidos alkalmazás first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest