Magyarországon az elmúlt két évtizedben sorra nőttek ki a házak falából a gerilla-emléktáblák, amelyek többé-kevésbé eldugva emlékeztetnek egy sokszor fiktív történésre.
Kitűnő példája ezeknek a székesfehérvári Jókai utcában látható:
Ebben a házban sem lakott 1912–1916 között ALBERT EINSTEIN,
amiről itt írtunk bővebben.
A toplistán a pesti Rumbach Sebestyén és a Dob utcák sarkán álló ház falán lévő társa is előkelő helyet foglalhatna el, hiszen az a következő feliratot kapta:
Ebben a kapualjban csókolta meg egymást / először Dodó és Ubul 1999. december 14-én. / Áldás a házra és lakóira! / Állíttatta házasságuk 10. évfordulóján a férj (Ubul) / 2011.
Meglepő példákat persze a valódi tények előtt emléket állító lakossági megoldások közt is láthatunk: ilyen az erzsébetvárosi Barcsay utca egyik házára helyezett megoldás:
E házban élt és alkotott / Molnár D. Sándor / meliorációs üzemmérnök, / világutazó, festőművész. / »A rock’n’roll nem egy tánc”.
A TIPO BUDAPEST nevű Facebook-csoportban hétfőn délelőtt közzétett fotó szerint a kézzel írt tábla meglepően jól tartja magát, hiszen sem firka, sem sérülés nem látszik rajta, kérdés azonban, hogy ki és mikor helyezte ki az épületre.
Egy dolog biztosra vehető: 2024 szeptemberében már a helyén volt, arra azonban nem derült fény, hogy ki is volt Molnár D.
The post A Nagykörút közelében áll a főváros legszokatlanabb gerilla-emléktáblája first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu