Novák Katalinnak és delegációjának azért foglaltak még 2023 novemberében a párizsi olimpia teljes idejére szállást, mert köztársasági elnökként látogatásának célja „a hagyományos diplomáciai feladatokon és a magyar olimpikonok támogatásán túl egy jövőbeni budapesti olimpia érdekében való intenzív lobbizás” lett volna – közölte a volt köztársasági elnök titkársága a hvg.hu-val.
A 2024-es nyári olimpiára a köztársasági elnöki delegációnak a párizsi Intercontinentalban lefoglaltak 15 szobát 18 éjszakára, de februárban közbejött a kegyelmi botrány, annak nyomában pedig Novák Katalin lemondása. Utódja, Sulyok Tamás pedig mindössze három napot töltött a francia fővárosban, de a lap korábbi közadatigényléséből kiderült, hogy ennek ellenére állni kellett a teljes számlát, ami 228 millió forint volt.
Novák titkárságának válaszából továbbra sem derült ki, hogy az olimpiai lobbitevékenységet a kormány vagy a főváros felhatalmazása alapján végezte volna. A Karácsony Gergely vezette budapesti önkormányzat a lapnak tagadta, hogy Novák Katalinnak, vagy másnak megbízást adott volna a budapesti olimpiával kapcsolatban. A kormány 2023 november körüli hivatalos álláspontja szerint ők sem dolgoztak a hazai rendezésen.
The post Novák Katalin a budapesti olimpiáért lobbizott volna Párizsban, ha nem tör ki a kegyelmi botrány first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu