A szakmai érdekképviseletekkel előzetes, érdemi egyeztetés nélkül elfogadott új jogszabály több ponton is kedvezőtlen a titkosszolgálati dolgozókra nézve, állítja a HVG-nek Powell Pál, a Magyar Rendvédelmi Kar elnöke, aki szerint a kormányzat elzárkózik a módosítástól, pedig a törvény jogszűkítő és alaptörvénysértő, még ha vannak is pozitív elemei.
Azért is kongatta a vészharangot, mert márciustól erre már semmilyen lehetősége nem lesz, miután az új törvény megtilt mindennemű szakmai érdekképviseleti tevékenységet, tagságot az állomány tagjai számára.
A katonák után a polgári titkosszolgálatoknál is megszűnik a jelenlegi, egyértelmű, bár nem mindig népszerű, kereseti szinteket tartalmazó illetménytábla, és helyette náluk is sávos bérezés lesz: egy tól-ig határon belül az adott szolgálat főigazgatója – a munkáltatói jogkör gyakorlója – dönt a fizetés konkrét összegéről és az egyéb juttatásokról is.
Béremelés lesz ugyan, de nincs kiszámítható előmeneteli rendszer, életpálya-modell – magyarázta Powell, aki szerint a legnagyobb gond, hogy sem egyéni, sem szakmai, sem szociális érdekegyeztetés nem lesz a jövőben. Szerinte indokolatlanul emelik ki a szolgálatoknál dolgozókat a rendvédelmi szervek köréből is, holott itt is vannak rendfokozatok, fegyverhasználat, és a katonai ügyészség jár el a büntetőügyeikben.
A törvénymódosítás a polgári hírszerzésért felelős Információs Hivatal, a polgári elhárításért és a nemzetbiztonsági ellenőrzésekért felelős Alkotmányvédelmi Hivatal, a titkos információgyűjtéshez szükséges technikai feltételeket biztosító és a kifogástalan életvitel-vizsgálatokat végző Nemzetbiztonsági Szakszolgálat valamint a szuper-titkosszolgálatként is emlegetett elemző-értékelő szervezet, a Nemzeti Információs Központ dolgozóit érinti.
További részletekért kattintson.
The post HVG: a katonákénál is kiszolgáltatottabb helyzetbe hozhatják a titkosszolgákat first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu