Szétrobbanó üveg és egy busz okozott káoszt a bahreini teszt zárónapján

Thumbnail for 6377011

A 27 éves pilóta kevéssel a gyakorlás zárása előtt futotta meg a legjobb köridőt és ezzel a második helyre taszította a címvédő és négyszeres vb-győztes holland Max Verstappent (Red Bull), aki sokáig az élen állt. A harmadik helyen a thaiföldi Alexander Albon végzett a pénteki tesztelés során, és ő tette meg a legtöbb kört, 137-et a nap folyamán.

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton a hatodik pozícióban fejezte be a tréninget a Ferrarival, mert a mclarenes Oscar Piastri és az Alpine-nal köröző Pierre Gasly is gyorsabb volt nála.

A Bahreinben megtartott tesztelés szerdai nyitónapján egy áramszünet zavarta meg a körözést, emiatt azon a napon egy órával többet gyakorolhattak a versenyzők és a csapatok.

RED FLAG

Debris on the start/finish straight – looks like a pane of glass from the starter’s booth has fallen onto the track #F1Testing #F1 pic.twitter.com/Fi4UOHCAap

— Formula 1 (@F1) February 28, 2025

Pénteken délelőtt előbb a boxutca faláról, az egyik bírói állásról zuhant le egy üvegpanel a célegyenesbe, emiatt takarítani kellett az aszfaltot, délután pedig egy busz parkolt az egyik kanyarban a menekülőúton, ezért volt szükség piros zászlós megszakításra.

A Forma-1-es idény a március 16-i Ausztrál Nagydíjjal rajtol és 24 futamos lesz. A Magyar Nagydíjat augusztus első hétvégéjén rendezik a Hungaroringen.

(MTI)

Kapcsolódó
Behorpadt az egyenesekben a Ferrari orra, mindenki találgatni kezdett

Elindult a Forma-1-es tesztelés, az olasz csapatnak egyből magyarázkodnia kellett.

The post Szétrobbanó üveg és egy busz okozott káoszt a bahreini teszt zárónapján first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest