Kedden este súlyos, 11 gólos vereséget szenvedett az MT Melsungen férfi kézilabdacsapata, amely 35-24-re kikapott a szintén német THW Kieltől az Európa Liga középdöntős csoportkörének utolsó fordulójában.
A Sipos Adriánt is soraiban tudó csapat azonban ennél sokkal nagyobb veszteséget is elszenvedett, a 12. percben ugyanis a dán válogatottba frissen meghívott irányító, Aaron Mensing olyan szerencsétlenül megcsúszott, hogy Achilles-ín-szakadást szenvedett.
Elsősorban Aaront sajnálom, de természetesen ez súlyos csapás a csapatunk számára. Nem csupán a góljai és játéka fog hiányozni, de az óriási küzdőszelleme is
– nyilatkozta Michael Allendorf, a Melsungen sportigazgatója.
Mensing visszatérésére legalább fél évet várni kell, kiesésével újabb fontos játékost veszített a csapat, amelyben Amine Darmoul keresztszalag-szakadás, David Mandic kézközépcsonttörés, Bruno Eickhoff bokaszalag-szakadás, Alexandre Cavalcanti hátproblémák, Arnar Freyr Arnarsson és Elvar Örn Jonsson pedig izomsérülések miatt esett ki.
Roberto Garcia Parrondo edzőnek jelenleg csak négy védőjátékos áll a rendelkezésére (köztük a magyar válogatott Sipos), pont akkor, amikor a csapat még három fronton is érdekelt: az Európa Ligában a negyeddöntőért küzd, a Német Kupában április 12-13-án a Final Fourban lép pályára, míg a Bundesligában 21 forduló után az élen áll.
Utóbbiban pénteken a Leipziget fogadja, és Michael Allendorf sürgős felhívást intézett a szurkolókhoz:
„Sokszor tapasztaltuk ebben a szezonban, milyen energiát tud felszabadítani a csapat, ha a szurkolók mellett álltak. Most, ebben a kivételes helyzetben különösen fontos a fiúk támogatása. Ebben a szezonban először fordul elő, hogy a drámai helyzetünk miatt nem mi leszünk otthon a favoritok. Előre is nagyon köszönöm az összes játékos nevében!”
The post Horrorsérülést szenvedett Sipos Adrián klubtársa first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport