Meghalt egy idős nő a macskáival Mezőtúron, ezzel ötre nőtt háztűzben meghalt nyugdíjasok száma a héten

Thumbnail for 6412282

Holttestet találtak egy idős asszonyt Mezőtúron, a XXIV. utcában. Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője a lapunknak küldött közleményében azt írta, hogy az áldozat életvitelszerűen lakott a családi ház mellé épített, melléképület konyhájában, ahol korábban egy fotel és egy asztal égett.

A tűz egy idős nő és két macska életét követelte. A tűzoltók átszellőztették az ingatlant. A tűz körülményeinek feltárása érdekében tűzvizsgálati eljárás indul.

A héten több halállal végződő lakástűz is történt: hétfőn Kislángon egy idős pár, kedden Somogyjádon és Pécelen egy-egy idős férfi vesztette életét tűz miatt.

A szóvivő ezúttal is felhívta a figyelmet arra, hogy a tragédiák megelőzése érdekében fontos a füstérzékelő beszerzése. Ez a szoba közepén a plafonra szerelve azonnal hangos sípolással jelzi, ha kigyulladt valami.

The post Meghalt egy idős nő a macskáival Mezőtúron, ezzel ötre nőtt háztűzben meghalt nyugdíjasok száma a héten first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest