A herningi eseményen elhangzott, hogy az F csoport mérkőzéseinek a svédországi Kristianstad ad otthont. A csoportok első két helyezettje jut tovább a középdöntőbe. A magyarok továbbjutás esetén Malmőben a D csoport (Feröer-szigetek, Szlovénia, Svájc, Montenegró) és az E csoport (Svédország, Horvátország, Georgia, Hollandia) két-két továbbjutójával találkoznak. Onnan az első kettő kerül az elődöntőbe.
Részint örülök az Eb-sorsolásnak, részint nem, de kétségtelen, hogy egy Európa-bajnokságon lehetetlen könnyű csoportba kerülni
– nyilatkozta Chema Rodríguez szövetségi kapitány, aki szerint a csapat a jobbik ágon szerepel.
„Abban biztos vagyok, hogy a korábbi évekhez képest egy új lengyel csapatot fogunk látni, régi ismerősöm és barátom, a Benfica edzője, Jota Gonzalez lett a lengyelek szövetségi kapitánya, és tudom, hogy jól felkészíti majd csapatát. Izlanddal az elmúlt években szinte mindig összefutunk a világversenyeken, a tavalyi Eb-n is így volt, nagyon erős, gyors csapat. Az olaszok pedig, bár csak a harmadik helyen végeztek a selejtezőcsoportjukban, de megverték otthon a szerbeket, és a spanyolokkal is nagyon szoros meccseket játszottak. Nem lesz könnyű kiharcolni a továbbjutást a középdöntőbe, de természetesen ez a célunk!”
Az Eb csoportbeosztása
A csoport (Herning): Németország, Spanyolország, Szerbia, Ausztria
B csoport (Herning): Dánia, Portugália, Románia, Észak-Macedónia
C csoport (Oslo): Norvégia, Franciaország, Csehország, Ukrajna
D csoport (Oslo): Feröer-szigetek, Szlovénia, Svájc, Montenegró
E csoport (Malmö): Svédország, Horvátország, Georgia, Hollandia
F csoport (Kristianstad): Magyarország, Izland, Olaszország, Lengyelország
The post Chema Rodríguez: Nem lesz könnyű kiharcolni az Eb-középdöntőt first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport