Trump hétfőn telefonon tárgyal Putyinnal, a Kreml belengetett egy Putyin-Zelenszkij találkozót is

Thumbnail for 6514881

Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.

Hétfőn reggel tíz órakor telefonon fogok beszélgetni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. A telefonbeszélgetés tárgya a hetente átlagosan több mint ötezer orosz és ukrán katona életét követelő vérontás leállítása lesz

– írta az amerikai elnök, megemlítve, hogy kereskedelmi témákra is ki kíván térni.

Ezután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, majd vele együtt a NATO több tagjával fogok tárgyalni. Reményeim szerint ez termékeny nap lesz, létrejön a tűzszünet, és ez a nagyon erőszakos háború, amelynek soha nem lett volna szabad megtörténnie, véget ér, tette hozzá az amerikai elnök.

Mindeközben lehetségesnek nevezte Vlagyimir Putyin orosz és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök találkozóját a Kreml szóvivője szombati moszkvai sajtótájékoztatóján. Dmitrij Peszkov kijelentette, hogy Moszkva lehetségesnek tart egy ilyen találkozót, amennyiben a háború lezárását célzó tárgyalásokon részt vevő orosz és ukrán küldöttségek „bizonyos megállapodásokra jutnak”.

A szóvivő közölte, hogy Oroszország előkészíti és átadja az ukrán félnek a tűzszünet feltételeit tartalmazó listát.

Megállapodás született a tűzszüneti feltételeket tartalmazó listák cseréjéről. A munka folyamatban van, az orosz fél elő fogja készíteni és át fogja adni ezt a listát, Azt, hogy pontosan mi szerepel majd benne, azt talán nem kellene előre bejelenteni, hiszen a tárgyalások még folynak, és zárt körben kell zajlaniuk

– mondta Peszkov.

The post Trump hétfőn telefonon tárgyal Putyinnal, a Kreml belengetett egy Putyin-Zelenszkij találkozót is first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest