Több kutatás is azt mutatja, hogy a nők szervezete teljesen máshogy reagál az alkoholra, mint a férfiaké, és a másnapokat is különbözőképpen élik meg – írja a Mirror.
A kutatások szerint a nők sokkal hamarabb megérzik az alkohol hatását, ennek pedig az az oka, hogy a női gyomorban sokkal kevesebb alkohol-dehidrogenáz enzim található. Ez az enzim bontja le az alkoholt, mielőtt az a véráramba kerülne, és mivel a nőknek kevesebb van belőle, több méreganyag juthat be a vérkeringésbe. Ennek eredménye, hogy jobban hat az agyra az alkohol, a májnak pedig nehezebb feldolgoznia.
A nőknek csak körülbelül egyötödüknyi mennyiségük van ebből az enzimből… Tehát a nők szó szerint nagyobb hatást tapasztalnak
– mondta Dr. Marianne Legato, a Columbia Egyetem kutatója.
A nők nem csak jobban megérzik az alkoholt, de tovább is szenvednek a másnaposság miatt.
A Mirror idéz egy kutatást, amelyben több, mint 1200 egyetemistát kérdeztek meg. A válaszok szerint a nők súlyosabb tünetekről számoltak be, a megkérdezettek fáradtságra, kiszáradása, fejfájásra, hányingerre és hányásra panaszkodtak, ráadásul a macskajaj hosszabb is volt, mint a férfiak esetében. Ennek egyik oka a már említett enzim mértéke, a másik pedig, hogy a nők mája kisebb.
A nők általában kisebb testsúlyúak és alacsonyabb a testükben lévő víz százalékos aránya. Így magasabb fokú ittasságot és súlyosabb másnaposságot érnek el
– mondta Wendy Slutske pszichológus, a kutatás vezetője.
The post Kiderült, hogy a férfiakat vagy a nőket viseli-e meg jobban a másnaposság first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu