Hack Péter: A lehetséges új legfőbb ügyész a lúgos orvos ügyében kitűnő vádbeszédet mondott

Thumbnail for 6528014

Kellemes meglepetés

így kommentálta az Indexnek Hack Péter, az ELTE ÁJK tanszékvezetője azt, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök Polt Péter helyére Nagy Gábor Bálintot, a Legfőbb Ügyészség főosztályvezető ügyészét, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem oktatóját jelölte.

A jogtudós emlékeztetett: a kormánytöbbség tavaly úgy módosította az Alaptörvényt, hogy kivették belőle azt a rendelkezést, amely alapján a legfőbb ügyészt az ügyészek közül kell megválasztani. Hack Péter szerint jó üzenet, hogy bár a jelölt Polt Péter bizalmi munkatársa volt, de politikai múltja nincs, miközben ügyészként van szakmai elismertsége, például a lúgos orvos ügyében ő képviselte a vádat, és kitűnő vádbeszédet mondott.A jogtudós szerint Nagy Gábor Bálint szakmai alapon akár az ellenzék bizalmát is élvezheti, ugyanakkor megjegyezte: „jobb lett volna, ha az ellenzéket is bevonják a legfőbb ügyész jelölésébe, de az ő esetében így is lehet esély arra, hogy az ellenzék támogatja a megválasztását. Én nem tudok olyan okokról, amelyek ellene szólnának.”

Kevésbé volt derűlátó annak kapcsán, hogy a parlament kedden, titkos szavazáson két új alkotmánybírót választott: a legfőbb ügyészi posztról távozó Polt Péter mellett Hende Csaba kormánypárti képviselő is a taláros testület tagja lett.

Hack Péter az Indexnek azt mondta: „Kétféleképpen lehet értelmezni a választás üzenetét. Az új tagok pályájuk vége felé közelednek, Hende Csaba a politikai pályafutása végére ért, Polt Péter pedig hamarosan 70 éves lesz. Az egyik értelmezés, hogy az Alkotmánybíróság úgymond kifizetőhellyé válik, a kormánynak tett szolgálataikért megkapják ezt az elegáns pozíciót. A másik értelmezés, hogy két olyan személyt választanak meg, akik közül az egyik évtizedeken keresztül aktív pártpolitikus volt, a másikra pedig a közvélemény jelentős része úgy tekint, mint a Fidesz emberére. Mindkettő értelmezésnek rossz üzenete van.”

The post Hack Péter: A lehetséges új legfőbb ügyész a lúgos orvos ügyében kitűnő vádbeszédet mondott first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest