32 óra alatt ötször landolt egy repülőjárat, de az utasok így sem értek oda a célállomásra

Thumbnail for 6557492

Rutinfeladatnak tűnt, mégis drámaira sikeredett egy Svájcból Görögországba közlekedő gép útja.

A Condor DE1234-es járata Zürichből indult a görögországi Iráklionba, a közel 2000 kilométeres táv megtétele nagyjából két órát vett volna igénybe, az utasoknak mégis közel másfél napig tartott az útjuk, és még a célállomást sem érték el – írja az Onemileatatime.

A járat május 24-én indult Svájcból, a gépen 137 utas és a hatfős személyzet tartózkodott. Az indulás viszonylag rendben zajlott, a járatnak reggel 6:20-kor kellett volna indulnia, végül 6:51-kor szállt fel, és két órával később el is érte Irákliont, ám a túlságosan erős szél miatt a gép nem tudott leszállni.

A gép egy ideig körözött a levegőben, aztán a személyzet úgy döntött, hogy Athénba irányítják a járatot, hogy üzemanyagot töltsenek fel. A gép helyi idő szerint 11:24-kor landolt Athénban, körülbelül 3,5 órával a felszállás után.

Ez kellemetlen késés, de talán kibírható, de a történetnek itt még egyáltalán nem volt vége.

Délután 1:50-kor a gép ismét felszállt Iráklion felé, a körülmények viszont továbbra sem javultak, ezért Kos felé irányították a gépet, amely több mint másfél órás út után, 15:28-kor landolt a görög szigeten. Itt is fogytán volt az üzemanyag, ám a járat mégis újra felszállt, hogy Thesszalonikiben töltsék fel a gépet. Ennek az volt az oka, hogy olyan helyet kellett találni, ahol az utasok és a személyzet is eltölthetik az éjszakát, Thesszaloniki pedig megfelelt ennek az elvárásnak. A gép 17:04-kor szállt fel, és alig egy órával később, 18:01-kor landolt Thesszalonikiben, 11 órával azután, hogy először elindultak Zürichből.

Az éjszakát a görög városban töltötték az utasok és a személyzet tagjai, másnap reggel nem sokkal 9 óra után szállt fel a gép, hogy Thesszalonikiből Iráklionba repüljön. Az utasok itt már reménykedhettek, hogy elérik a kitűzött célállomást, de a gép ismét nem tudott leszállni a rossz időjárás miatt, ezért megint elterelték, újfent Athénbe. A járat végül 11:05-kor landolt a görög fővárosban.

A Condor személyzete végül úgy döntött, hogy inkább visszarepülnek Zürichbe. A járat 13:24-kor szállt fel Athénból, és két és fél órával később érkezett meg a svájci városba.

A repülőgép összes utasa és a személyzet végül egy 32 órás „körutazáson” vett részt, amely öt leszállást tartalmazott, a célállomást viszont nem érintették.

A Concord azt közölte, hogy „a szélsőséges időjárási körülmények és az erős szél miatt a Iráklion repülőtéren a felszállások és leszállások csak korlátozott mértékben voltak lehetségesek”.

Több utas azonban kritizálta a légitársaságot, amiért rosszul kezelték a helyzetet, állításuk szerint a repülőgépen töltött idő alatt csak egyetlen pohár vizet kaptak, ennivaló pedig nem volt, ráadásul az utasoknak maguknak kellett fizetniük a szállodájukért Thesszalonikiben.

The post 32 óra alatt ötször landolt egy repülőjárat, de az utasok így sem értek oda a célállomásra first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest