A rendőrség hűtlen kezelés miatt nyomoz a Haladás VSE-nél: egymilliárdhoz közelít a hiány

Thumbnail for 6557572

Nyomozást indított a rendőrség a Haladás VSE-nél, és sorra hívják be tanúkihallgatásra az egyesület vezetőit, edzőit, sportolóit, írta meg a szombathelyi Ugytudjuk.hu.

A rendőrség a lap kérdésére azt közölte: hűtlen kezelés bűntettének megalapozott gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen folyik az eljárás.

A múlt héten több sportoló, edző és vezető is Zalaegerszegre kellett, hogy utazzon tanúmeghallgatásra – azért oda, mert a zalai rendőrség kezdeményezte a nyomozást –, de olyanok is voltak, akiket Szombathelyen hallgattak meg.

Nemény András, a város ellenzéki polgármestere korábban a közgyűlésen arról beszélt, hogy a Haladás korábbi klubmenedzsere, Szántó Erzsébet személyesen beszélt neki arról, nem arra költötték a társasági adóból érkező támogatást, mint amire lehetett volna. 2024-ben 216 millió forint veszteséget hozott össze az egyesület, a saját tőkéje mínusz 605 millió forintra esett.

A Haladás VSE alá 14 szakosztály tartozik, az egyesület kisebbségi tulajdonos az önkormányzat mellett a férfi fociért felelős Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-ben is. A férfi futballszakosztályt korábban működtető Szombathelyi Haladás Kft. tavaly nyáron szűnt meg, miután elfogyott a pénze, épp azt követően, hogy a tulajdonosa, Homlok Zsolt elvált Mészáros Lőrinc lányától.

The post A rendőrség hűtlen kezelés miatt nyomoz a Haladás VSE-nél: egymilliárdhoz közelít a hiány first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest