Három hónappal meghosszabbították a Szőlő utcai javítóintézet igazgatójának és párjának a letartóztatását

Thumbnail for 6587143

Továbbra is rács mögött marad J. Péter Pál, a Szőlő utcai javítóintézet igazgatója az élettársával – tudta meg a 24.hu. Az irgalmatlan vagyont felhalmozó 57 éves férfire és a 32 éves élettársára május végén csaptak le a hatóságok emberkereskedelem és kényszermunka, valamint közfeladati helyzettel való visszaélés miatt.

Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője az üggyel kapcsolatos megkeresésünkre azt mondta, hogy a bíróság szökés, elrejtőzés, bűnismétlés és az eljárás esetleges veszélyeztetése miatt szeptember 29-ig hosszabbította meg a gyanúsítottak letartóztatást.

A gyanú szerint az intézmény igazgatója évekkel ezelőtt munkaköréből adódóan közvetlen kapcsolatba került egy olyan lánnyal, aki a gyermekvédelmi intézményrendszerben nevelkedett. Felkarolta a fiatalt, majd később élettársi kapcsolat alakult ki közöttük. A 32 éves nő egy idő után helyettes biztonsági vezetője lett annak az intézménynek, aminek az élén az 57 éves férfi állt.

A pár még több mint tíz évvel ezelőtt pártfogásába vett egy hányattatott sorsú kislányt, aki gyermekotthonban nevelkedett. Amikor a lány felnőttkorúvá vált, akkor is megmaradt a függőségi viszony a lány és a pár között. Egy másik lánnyal is hasonló kapcsolatot alakítottak ki. A fiataloknak a férfi a javítóintézetben munkát adott, de a bizonyítékok alapján a lejelentett óráknak csak a töredékét dolgozták le az intézményben.

Kapcsolódó

Ehelyett prostituáltként futtatták, internetes szexoldalakon hirdették meg őket, majd a kuncsaftokkal a nő egyeztette le a találkozókat, illetve a lányok által megkeresett összegek felett is ő rendelkezett. Miközben a férfi mindegyiküknek a javítóintézetben betöltött pozíciójával fedezte az illegális tevékenységet, amit a háttérből ő maga irányított.

A nyomozók május 27-én csaptak le bűncselekménnyel gyanúsított párra, majd kutatásokat tartottak a hozzájuk köthető ingatlanokban és a javítóintézetben is. Lefoglaltak számos adathordozót, elektronikai eszközt, különböző feljegyzéseket és iratokat, melyek alátámasztják bűnösségüket. A vagyonvisszaszerzés érdekében összesen 120 millió forintnyi értékben készpénzt, valamint járműveiket lefoglalták, a bankszámláikat zárolták, az ingatlanjaikat pedig zár alá vették. Értesüléseink szerint mind a ketten tagadták bűnösségüket az elfogásuk után, később pedig már nem tettek vallomást.

Magyar Péter korábban egy fotót is megosztott a Budapesti Javítóintézet igazgatójáról, amin együtt szerepel egy helyettes államtitkárral és a gyermekvédelmi főigazgatóval. A javítóintézet egyik munkatársa döbbenetes részleteket közölt a hűvösön lévő igazgatóról.

The post Három hónappal meghosszabbították a Szőlő utcai javítóintézet igazgatójának és párjának a letartóztatását first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest