Amikor Marie Bouzková, a csehek világranglista-45. teniszezője az első fordulós mérkőzése előtt Londonba tartott, meglátott egy párt, akik egy táblát tartottak a kezükben.
Az állt rajta: A mesterséges intelligencia ellopta az állásomat
– nyilatkozta a sportoló az Idnes.cz portálnak, hozzátéve, valószínűleg korábbi vonalbírókról volt szó, akik már nem vehetnek részt az idei wimbledoni tornán.
„Az ő szemszögükből sajnálom, de nekünk, teniszezőknek ez egy plusz pont. Megkönnyíti a játékot számunkra, mert nem tudunk senkivel vitatkozni, és tiszta a fejünk” – mondta.
Az elmúlt években a tornán mintegy háromszáz fős csapat segédkezett a mérkőzéseken: a férfiak csíkos inget, nyakkendőt és kalapot, a nők pedig hosszú szoknyát viseltek. A legjobbak akár napi kétszáz fontot is kereshettek.
Idén az eddigi háromszázból csupán nyolcvan vonalbíró maradt, akik tartalékként várnak arra, ha az új rendszer kudarcot vallana. Jelenleg 18 kamera figyeli az egyes pályákat, a videotechnológia dönt arról, hogy a labda elhagyta a pályát vagy sem.
Az ausztrál és az amerikai nyílt teniszbajnokságon évek óta elektronikus rendszert használtak, idén London is csatlakozott hozzájuk. Az egyetlen Grand Slam-torna, ahol még az emberi szem dönt, a salakos Roland Garros.
Hogy melyik a jobb rendszer, arról megoszlanak a vélemények.
Wendy Smith vonalbíró tavaly elárulta, mennyire megdöbbent, amikor megtudta, hogy hirtelen véget ért a több mint 40 éves wimbledoni szolgálata.
„Amikor meghallottam, hogy a torna során minket, vonalbírókat elektronikára cserélnek, teljesen le voltam döbbenve” – mondta Smith, aki 1982-ben dolgozott először Wimbledonban.
Szerinte ezzel a döntéssel Wimbledon egyik bájos oldala lett a múlté.
The post Ellopta a mesterséges intelligencia a wimbledoni vonalbírók munkáját first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport