Megnehezítheti a boltcseréket a plázastop tervezett szigorítása – a vevők is rosszul járhatnak

Thumbnail for 6601559

Az utóbbi években jelentősen változott az egyes élelmiszerláncok boltszáma: a multik többnyire növelték az egységeik számát, míg a hazai láncoknál hosszabb távon csökkenés, az elmúlt időszakban inkább stagnálás látszott. Érkeztek olyan hírek is, miszerint a plázastop ellenére egyes láncok úgy növelik az üzletszámukat, hogy egymás boltjaiból átvesznek néhányat. Baj ez? A kormány minden bizonnyal így látja, legalábbis erre utal, hogy szigorítanának a plázastoptörvényen – a tervek szerint, amennyiben a jövőben változna egy adott üzlet bérlője vagy tulajdonosa, akkor újra engedélyt kellene kérnie a kereskedelmi tevékenységre.

Arra voltunk kíváncsiak, hogy a hazai és külföldi láncoknál mennyire volt jellemző az utóbbi években, hogy átvették egymás boltjait. Először azt mutatjuk, hogyan változott 2010 óta a választ küldő láncok boltjainak száma. A külföldi láncok közül a Spar boltszáma emelkedett a leginkább, a Tescóé néhánnyal csökkent a 15 év alatt, míg a többieké különböző mértékben, de nőtt. A CBA boltszáma évről évre csökkent, 2021-ben érte el a mélypontját, azóta picit nőni tudott, és – mint a válaszukból megtudtuk – az idén jelentős boltszámnövekedést értek el.

Mindegyik lánc válaszából az derült ki, hogy a működésük részének, bevett gyakorlatnak tekintik a boltcserét – azt is kifejtették, hogy miért. Ezen kívül azt is megtudtuk, miként nehezíthetné meg a kiskereskedelmet, ha szigorít a kormány a szabályozáson.

The post Megnehezítheti a boltcseréket a plázastop tervezett szigorítása – a vevők is rosszul járhatnak first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest