A koppenhágai nagykövetség névsorának második helyén tűnt fel Bencsik János exjobbikos

Thumbnail for 6614728

A koppenhágai Magyar Nagykövetség honlapja szerint Bencsik Jánost nevezték a követség második emberének, a weboldalán szereplő listában „elsőbeosztott diplomata” titulus áll a neve mellett.

Pénteken Káncz Csaba írt arról Facebook-oldalán, hogy a Szijjártó Péter vezette külügy az egykori jobbikos országgyűlési képviselőt küldte ki a magyar képviseletre Dániába.

Bencsik János korábban Kanadába készült diplomataként, a vízumot mégsem kapta meg. A Hvg.hu szerint korábbi, szélsőséges megnyilvánulásai állhattak a szokatlan diplomáciai lépés háttérben.

Bencsik 2020-ban Jakab Péter miatt kilépett a Jobbikból, majd független politikusként folytatta karrierként, ezután Polgári Válasz néven saját pártot is alapított, amely végül nem indult el a 2022-es választáson listával, csupán egyetlen egyéni jelöltet állított.

The post A koppenhágai nagykövetség névsorának második helyén tűnt fel Bencsik János exjobbikos first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest