Ezt a cikket keresed, ha már elgondolkodtál egy Nintendo Switch 2 vásárlásán

A Nintendo az elmúlt bő 50 évben közel 20 konzolt dobott piacra – ezek között találhatunk „asztali”, tehát tévére köthető, illetve handheld, azaz hordozható gépeket. A japán cég sosem arról volt híres, hogy ők biztosítják a legszebb grafikát és a legjobb teljesítményt, de sok esetben a konkurenseknél sokkal jobban éreztek rá, mivel lehet nagyot szakítani. Jó példa erre az ezredforduló után piacra dobott, mozgásérzékelős Wii, ami a jóval szerényebb képességei ellenére is lekörözte a PlayStation 3 és az Xbox 360 eladásait, de említhetném a Nintendo DS-termékcsaládot is, amely hiába áll kézi gépekből, a második helyen tanyázik a legtöbb példányban értékesített konzolok listáján, alig lemaradva az egyelőre verhetetlen PlayStation 2 mögött.

A harmadik helyre a Nintendo 2017-es nagy dobása, a hibrid Nintendo Switch kapaszkodott fel, amely a konzolok között egyedülálló módon egyszerre hordozható és asztali gép. A korábban sehol nem alkalmazott koncepció bevált, hiszen az eredeti modellből és újabb variánsaiból (Lite és OLED) 150 millió példány kelt el. Idén pedig eljött a generációváltás ideje, júniusban megérkezett az utód, cikkem alanya, a Nintendo Switch 2, amely az elmúlt nyolc évben kitaposott úton halad tovább.

A cikkem elkészítéséhez a teszteszközt a Konzolvilág biztosította, a folytatásban pedig igyekszem összefoglalni, milyen területeken fejlődött a gép, megfűszerezve a bő kéthetes teszt során szerzett személyes tapasztalataimmal. Emellett kitérek arra, milyen játékok érhetők el a platformra, és kinek lehet ideális választás a konzol. Emellett lesz egy kis számolás, hogy a nagyjából 210 ezres ár mellett milyen további költségekkel érdemes számolni a jövőben, ha valaki a vásárlás mellett döntene.

Nintendo Switch 2

Bár kétségtelen, hogy a Nintendo sokszor nagyon ügyesen nyúl bele a tutiba, de a múltban azért akadtak egészen durva baklövéseik is, mint például a 2012-ben piacra dobott, majd hatalmasat bukó Wii U. Ennek fényében nem meglepő, hogy a Switch utódjával nem kísérletezett a japán vállalat, hanem haladtak tovább a jól bevált úton.

A koncepció és a dizájn nem változott, csak nőtt a méret, erősödött a hardver, kaptunk néhány kényelmi újítást, illetve érkeztek korábban nem látott szoftveres újdonságok. Ha egészen őszinte akarok lenni, a gép sokkal inkább érződik egy 1.5-ös változatnak, mintsem valódi generációváltásnak, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ugyanez elmondható a 2020-ban debütált PS5-ről és Xbox Series X konzolról is.

A lényeg: ismét egy olyan, lepattintható kontrollerekkel felvértezett hibrid konzolt kapunk, ami könnyen hordozható, de az alapcsomag része a tévére köthető dokkoló is, amelybe a gépet elhelyezve megkapjuk a klasszikus, nagyképernyős élményt – akár 4K-ban is.

A már emlegetett változásokat pedig az alábbi listába gyűjtöttem össze:

The post Ezt a cikket keresed, ha már elgondolkodtál egy Nintendo Switch 2 vásárlásán first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest