Lázár János szerint a németek elkúrták

Willkommenskultur: kaputt!

– ezzel a felütéssel kezdi Facebook-bejegyzését Lázár János építési és közlekedési miniszter, aki szerint a német kancellár feltáró jellegű vallomást tett a hétvégén. „Friedrich Merz a CDU tartományi pártkongresszusán végre beismerte: el*úrták, nem kicsit, hanem nagyon” – írta Lázár.

Merz az alsó-szászországi Osnabrückben tartott konferencián arról beszélt, hogy a német jóléti rendszert nem tudják tovább finanszírozni a mostani gazdasági teljesítmény mellett. Lázár azonban azt is megnevezte, mivel okoztak visszafordíthatatlan károkat okoztak maguknak és a híres jóléti államuknak a németek: a migrációval.

Kiderült, hogy sie schaffen es nicht: még a németek sem bírják pénzzel, erővel és idegekkel a párhuzamos társadalmak létezését. Németországban szaporodnak a no-go zónák, amit már csak ballib kékharisnyák tagadnak; a híres jóléti állam megroggyant, a német gazdaság pedig egyre versenyképtelenebb, ami rossz hír egész Európának. És különösen nekünk, magyaroknak, hiszen ha a német gazdaság beteg, akkor a magyar gazdaság is köhög

– írta Lázár, aki „bizonyos párttársaival ellentétben nem gondolja, hogy a németekkel lenne baj, hanem azzal a „liberális nyomulással”, ami olyan konzervatív politikusra is ráerőltette a politikáját, mint Angela Merkel.

Lázár reméli, hogy Németország „újra előveszi a jobbik eszét”, Magyarország pedig „a brüsszeli hörgés ellenére” is megőrzi azt, szerinte ez is a tétje a jövő évi választásnak.

Végezetül hozzátette:

#OV-nak_megint_igaza_lett.

The post Lázár János szerint a németek elkúrták first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest