VII. kerületben gyilkoló brit: Hajnalban megjött és rám rúgta az ajtót. Felvettem a kezéből kieső kést, és védekezésképp többször megszúrtam

Jogos védelemre hivatkozott a gyanúsítotti kihallgatása során az a 34 éves brit férfi, aki hétfőn hajnalban szívtájékon szúrta a 28 éves barátját Budapesten, egy Akácfa utcai lakásban – tudta meg a 24.hu. A megszurkált férfi olyan sérüléseket szenvedett, hogy meghalt.

Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője az üggyel kapcsolatos megkeresésünkre válaszul azt mondta, hogy az ügyészség szökés, elrejtőzés veszélye miatt indítványozta az emberölés bűntettével gyanúsított férfi letartóztatását. Hozzátette, a gyanúsított jogos védelemre hivatkozott.

A két brit állampolgárságú férfi együtt jött Magyarországra, és együtt is béreltek egy Airnbnb-lakást a VII. kerületben. Később azonban valamin összeszólalkoztak a lakásban, és a 34 éves férfi halálra késelte a másikat.

Értesüléseink szerint az emberölés bűntettével gyanúsított férfi azt mondta a kihallgatása során, hogy aznap éjjel elmentek szórakozni a barátjával, de a korábbi vitájuk miatt nem érezte jól magát ott, ezért hazament. Elmondása szerint hajnalban megjött a barátja, dörömbölni kezdett az ajtón, majd azt berúgta, és rátámadt egy késsel. Ekkor ő felvette a dulakodás közben leeső kést, és védekezésképp többször is megszúrta vele a barátját.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Budapesti Rendőr-főkapitányságra hétfőn 4 óra 13 perckor érkezett bejelentést arról, hogy egy VII. kerületi lakásban megszúrtak egy brit állampolgárságú férfit. A sérültön a mentők megpróbáltak segíteni, de már nem tudták megmenteni az életét.

A fővárosi rendőrök szemlét tartottak, és a helyszínen elfogták, majd előállították a feltételezett elkövetőt, egy 34 éves, szintén brit állampolgárságú férfit. A rendőrök őrizetbe vették, és kezdeményezték a letartóztatását. Az ügyészség indítványozta az emberölés bűntettével gyanúsított férfi letartóztatását.

The post VII. kerületben gyilkoló brit: Hajnalban megjött és rám rúgta az ajtót. Felvettem a kezéből kieső kést, és védekezésképp többször megszúrtam first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest