A Kósa Lajos által vezetett honvédelmi és rendészeti bizottság benyújtott egy határozati javaslatot a parlamentnek „a politikai erőszak és erőszakkeltés minden formájának” eliteséről, amely „közvetlenül vagy közvetetten veszélyezteti az állampolgárok és közszereplők biztonságát”.
A fideszes politikusok a benyújtás előtt is nyíltan beszéltek arról, hogy a határozati tervnek politikai célja van. Kósa a javaslat hétfői tárgyalása után Ruszin-Szendi Romulusznak, a Tisza szakpolitikusának botrányáról beszélt, és utalt arra, hogy szigorítani kellene a fegyvertartásra vonatkozó szabályokat. Németh Szilárd, aki szintén a bizottság tagja, kedd reggeli posztjában egyenesen „»Lex” Ruszin-Szendinek” nevezte a határozati javaslatot.
Ruszin-Szendi Romulusz egy májusban tartott, tiszás fórumon lőfegyvert tartott magánál Szeghalmon, az ügyet az utóbbi időben fontos kampánytémájává tette a Fidesz. A volt vezérkari főnöknél a múlt csütörtökön megjelent a rendőrség, és lefoglalták a fegyverét.
A Telex szerint a honvédelmi és rendészeti bizottság határozati terve alapján az Országgyűlés felkérheti a kormányt arra, hogy „dolgozzon ki a fizikai és digitális térben terjedő agresszió mérséklését elősegítő javaslatokat”, és „tekintse át a fegyvertartással és fegyverviseléssel kapcsolatos jogsértések esetén alkalmazandó szabályokat és szükség esetén szigorítsa azokat”.
„Egy nem parlamenti, ellenzéki párt nyílt választói gyűléseire, a párt egyik politikusa éles oldalfegyverrel ment el. Ez példátlan és teljességgel ellentmond a józan észnek” – áll a szövegben, amely szerint a rendszerváltás óta nem történt olyan, mint hónapokkal ezelőtt a szeghalmi eseményen.
Korábban írtunk arról, hogy Ruszin-Szendi sértett-e jogszabályt azzal, hogy a lakossági fórumon viselt fegyvert.
The post Kósa Lajos és Németh Szilárd benyújtotta a „lex Ruszin-Szendit” a parlamentnek first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu