Cikkünk firssül.
Egészségügyi egyeztető fórumot tart Vácott a Tisza Párt. Több, mint egy éve készítik elő a párt egészségügyi programját, amelyet részleteiben ezen a rendezvényen mutatnak be. Magyar Péter a fórumot megnyitva azt mondta, a magyarok egy valóban működő egészségügyet érdemelnek, mert „felmérhetetlenek azok a károk, amiket az Orbán-kormány okozott az egészségügy terén, pedig minden lehetőségük meglett volna arra, hogy valódi eredményeket érjenek el.”
A Tisza Párt elnöke bejelentette, az egészségügyi minisztériumot orvos fogja vezetni. A minisztériumi csapatot a nyári nagykanizsai Tisza-kongresszuson bemutatkozó Hegedűs Zsolt állítja össze.
Magyar felvázolta a Tisza egészségügyi programjának főbb pontjait is:
- Évente legalább 500 milliárd forinttal növelik az egészségügyre fordított költségvetési forrásokat
- 7 régiós szuperkórházat hoznak létre
- Bérrendezés lesz a nem orvos munkakörökben is
- Szigorú protokollokat és teljesítő ösztönző rendszert vezetnek be
- Hat hónaposra rövidítik a várólistákat
- Kiemelt figyelmet fordítanak a fertőtlenítésre, hogy radikálisan csökkentésk a kórházi fertőzési számokat
- Kisebb kórházak fejlesztése
- 15 milliárdos Hugonnai Vilmáról elnevezett programot hirdetnek meg, amely a fiatal orvosokat ösztönzi majd arra, hogy a hiányszakmákban helyezkedjenek el
- Az ápolóképzésre is ösztöndíjprogramot indít el a Tisza, ha kormányra kerül
Hegedűs Zsolt felszólalásában hangsúlyozta, az egészségügy prioritás lesz, és
olyan állami egészségügyet hoznak létre, ami a világ legjobbjai közé fog tartozni.
Nem középmezőnybe szeretnénk tartozni
– hangsúlyozta az ortopéd orvos, aki hozzátette, a Tisza programja a betgeket helyezik a fókuszba, akik rendelkezni fognak nagyobb választási lehetőségekkel, információkkal, lehetőségük lesz visszajelzést adni, „mert fel szeretnék erősíteni a hangjukat, hogy a visszajelzések alapján javítani lehessen az ellátást” – mondta a minisztériumi csapat összeállításával megbízott orvos.
Beszélt arról is, hogy a klinikai eredményekre fókuszálnak majd, a mentők kiérkezési ideje is publikus lesz, és életminőséget is mérni fog a leendő egészségügyi minisztérium.
A betegellátás minőségi mutatóinak mérései és azok nyilvános közzététele feltételezhetően a legfontosabb lépés az egészségügyi rendszer megformálásához – Hegedűs Zsolt szerint ez az egyik legfontosabb mondata lesz a Tisza-kormány egészségügyi programjának. Kiterjesztik a telemedicinát, és mobilrendelők felállításáról is beszélt hegedűs Zsolt, aki hozzátette, a versenyképes javadalmazás is fontos lesz a programban, valamint megújítják az orvosi etikai kódexet is
Pénzt, prioritást és bizalmat adunk a rendszernek – így összegezte a Tisza egészségügyi programját Hegedűs Zsolt.
The post Magyar Péter: Orvos vezeti majd az egészségügyi minisztériumot first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu