A kapitány a szövetség honlapján vezetett blogjában azt írta, a válogatott a májusi, finnek elleni Eb-selejtező óta október végén találkozott ismét. Lékai Máté elbúcsúzott, az új csapatkapitány Bánhidi Bence lett, a csapat pedig november 1-jén 31-27-re legyőzte Ausztriát egy felkészülési mérkőzésen.
Nem csak szakmai szempontból volt fontos újra találkozni, hanem emberileg is, és jó volt látni, hogy az edzéseken és az étkezéseken kívül is sok időt töltöttek együtt a fiúk, láthatóan baráti hangulatban.
Többen mondták, de éreztük is, hogy nagyon várták a találkozást, ami egyrészt érthető, mert a többség külföldön szerepel, ritkábban látják egymást, de vágytak arra a hangulatra is, ami a válogatottban körülvesz minket, ez pedig engem is büszkeséggel tölt el” – olvasható.
Chema úgy fogalmazott, az alázattal, akarattal nem volt gond senkinél, ami megkönnyíti a dolgát a jövő januári Európa-bajnoki keret kialakításakor.
Tapasztalt játékosok és fiatalok egyaránt ott voltak velünk, a fiatalabbakat arra biztattam, hogy mint egy kihívó bokszoló, próbálják meg »kiütni a világbajnoki címvédőt”,
azaz a posztjukon régebb óta a csapatban lévő társat, és lássam rajtuk az edzések minden percében, hogy jobbak akarnak lenni.”
The post Chema Rodriguez arra kérte a fiatalokat, hogy mint egy bokszoló, üssék ki a posztriválisaikat first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu




