Djokovic elárulta, milyen feliratnak örülne a sírkövén

Miután a hétvégén megnyerte az athéni ATP-tornát, megszerezve ezzel pályafutása 101. trófeáját, a 38 éves teniszezőnek feltettek egy szokatlan kérdést: mit szeretne a sírkövére íratni?

„Ez a kérdés arra késztet, hogy megkérdezzem magamtól, hogyan szeretnék az emberek emlékezetében megmaradni. Az eredmények, címek, sikerek olyan dolgok, amikre nagyon büszke vagyok. Nem hagyhatom figyelmen kívül őket. Egész életemben keményen dolgoztam, hogy eljussak oda, ahol most vagyok. A legszívesebben most sírnék. De ha válaszolnom kell a kérdésre, akkor azt írnám:

Egy ember, aki megérintette az emberek szívét.

Elüldözték hazájából

Djokovic a közelmúltban Glifadában, Athén déli részének előkelő negyedében telepedett le. A szerb klasszis aranyvízumot kért a görög kormánytól, amely nem más, mint egy befektetési alapú tartózkodási engedély és tehetősebb külföldieknek kínál tartózkodási lehetőséget. A program keretében a befektetők tartózkodási engedélyt kaphatnak, amennyiben legalább 250 ezer értékű ingatlant vásárolnak, vagy más módon fektetnek be az ország gazdaságába.

Djokovic azért hagyta el Szerbiát, mert amikor tavaly novemberben diákok vonultak az utcára, és újabb előrehozott választásokat követeltek, tiltakozva a korrupció ellen, akkor a teniszező kiállt a tüntetők mellett.

A kormány és annak támogatói árulónak nevezték, egy őt ábrázoló falfestményt pedig megrongáltak.

Miután Görögországba költözött, Djokovic beíratta két gyermekét egy brit magániskolába, az athéni Saint Lawrence College-ba.

Kapcsolódó

The post Djokovic elárulta, milyen feliratnak örülne a sírkövén first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest