Harminchárom gyereket ölt meg az óvodát támadó szudáni drón

Ötvenen meghaltak, köztük harminchárom gyerek, amikor egy óvoda ellen intézett dróntámadást a szudáni hadsereggel szemben álló Gyorsreagálású Támogató Erők (RSF) a szudáni Dél-Kordofán államban, Kalogi városban.

A szudáni orvosok szervezete szerint az áldozatok száma vélhetően tovább nő.

Az attak után a helyszínre érkező egészségügyi személyzetet egy második dróntámadás érte.

Az RSF a nyugat-szudáni el-Fáser bevétele után indított hadműveleteket három állam ellen; a harci cselekményeknek az utóbbi hetekben több száz civil esett áldozatául.

Szudánban 2023 áprilisában robbant ki fegyveres konfliktus a hadsereg és az RSF lázadói között, azóta rendszeresek a támadások civilek és kórházak ellen is.

Az ENSZ szerint a szudáni helyzet jelenleg a világ legnagyobb humanitárius katasztrófája: több mint 12 millió ember volt kénytelen elmenekülni otthonából, a lakosság felét, 26 millió embert pedig éhínség fenyegeti.

The post Harminchárom gyereket ölt meg az óvodát támadó szudáni drón first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest