Epstein-ügy: több mint egymillió új dokumentumot találtak a hatóságok

Az amerikai igazságügyi minisztérium (DOJ) több mint egymillió új dokumentumot találtak, amelyek feltehetően kapcsolatban állnak a szexuális bűncselekményekért elítélt Jeffrey Epsteinnelközölték szerdán. Emiatt a teljes anyag nyilvánosságra hozatala heteket késik, mivel a hatóságoknak ki kell takarniuk az áldozatokat védő részleteket.

A Reuters felidézi, hogy Donald Trump második elnöksége idején kezdődött meg az Epstein elleni büntetőeljárásokkal kapcsolatos iratok közzététele, hogy megfeleljenek annak a törvénynek, amelyet a Kongresszus múlt hónapban fogadott el. A jogszabály, Trump tiltakozása ellenére, előírja, hogy minden dokumentumot december 19-ig nyilvánosságra kellett volna hozni, ugyanakkor engedélyezi az áldozatok védelmét szolgáló részleges kitakarásokat.

A minisztérium szerdán a közösségi médiában közölte, hogy az FBI és a manhattani ügyészség több mint egymillió további Epsteinhez köthető dokumentumot talált, anélkül hogy részletezte volna, mikor és hogyan kerültek elő ezek az iratok.

Ügyvédeink éjjel-nappal dolgoznak azon, hogy elvégezzék a törvény által előírt kitakarásokat az áldozatok védelme érdekében, és a dokumentumokat a lehető leghamarabb nyilvánosságra hozzuk

áll a közleményben. „Az anyag hatalmas mennyisége miatt ez a folyamat még néhány hétig eltarthat.”

Az eddig kiadott anyagok jelentős mértékben szerkesztettek voltak, ami felháborodást váltott ki egyes republikánusok körében, és alig enyhítette a botrányt, amely a pártot fenyegeti a 2026-os félidős választások előtt.

Több tízezer új iratot hoztak nyilvánosságra karácsony előtt

Az amerikai igazságügyi minisztérium kedden újabb mintegy 30 ezer Epstein-ügyhöz kapcsolódó dokumentumot hozott nyilvánosságra. Az iratokban áldozatok nevei és részletek szerepelnek, valamint utaslisták, amelyek szerint Donald Trump az 1990-es években többször utazott Epstein magángépén, olykor családjával, máskor Epstein társaságában.

A dokumentumok között egy hamis osztrák útlevél fotója is megtalálható Epstein arcképével. A minisztérium figyelmeztetett, hogy egyes Trumpra vonatkozó állítások hamisak és szenzációhajhászok, és az áldozatok védelme érdekében több részlet továbbra is kitakarva maradt.

The post Epstein-ügy: több mint egymillió új dokumentumot találtak a hatóságok first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest