„Ha késlekedünk, nem lesz ugyanaz a hatás” – gyorsított eljárásokat és kivégzéseket szorgalmaz az iráni legfelsőbb bíróság elnöke a tüntetőkkel szemben

Gyorsított bírósági eljárásokat és halálbüntetéseket ígért szerdán az iráni legfelsőbb bíróság elnöke azoknak, akiket őrizetbe vettek a síita államban zajló kormányellenes tüntetéseken.

„Ha el akarjuk végezni a munkát, most kell megtenni. Ha cselekedni akarunk, gyorsan kell” – idézi az MTI Golámhosszein Mohszen Ezseit, a legfelsőbb bíróság elnökét, aki az iráni állami televízión keresztül tette közzé fenyegetését.

Ezsei egy a tüntetőket is fogva tartó börtönben tett látogatása során figyelmeztetett rá: ha az igazságügyi hatóságok hónapokat késlekednek, „nem lesz ugyanaz a hatás”.

Ha valaki felgyújt egy embert és lefejezi, mielőtt elégetné a testét, akkor bizony mielőbb munkához kell látnunk

– szögezte le.

Iráni hírügynökségek úgy tudják, hogy Ezsei mintegy öt órát töltött a büntetés-végrehajtási intézményben, ahol tanulmányozta az őrizetbe vettek aktáit, majd leszögezte, hogy az eljárásoknak nyilvánosaknak kell lenniük. Az amerikai külügyminisztérium az X-en közzétett, perzsa nyelvű bejegyzésében figyelmeztetett rá, hogy egy 26 éves, Erfan Szoltáni nevű tüntetőt az iráni hatóságok máris halálra ítéltek, és akár már szerdán kivégezhetik. A tárca hozzátette, hogy több mint 10 ezer őrizetbe vételről tudni.

Kapcsolódó
Jászberényi Sándor: Mi lesz, ha Iránban kitör a forradalom?

Melyek jelenleg a legvalószínűbb forgatókönyvek, és ezek miként alakíthatnák át a Közel-Keletet?

The post „Ha késlekedünk, nem lesz ugyanaz a hatás” – gyorsított eljárásokat és kivégzéseket szorgalmaz az iráni legfelsőbb bíróság elnöke a tüntetőkkel szemben first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest