„Magyar állami ellenőrzésű média” felirat jelent meg több, a Fideszhez közel álló szervezet és médium TikTok-profiljának tetején – írja a HVG.
A cikk szerint többek között a Mathias Corvinus Collegium (MCC), a Mandiner, az Origo, a Ripost, a Magyar Nemzet, a HírTV, a megyei lapok, valamint a Bors, a Metropol, a Life.hu női magazin TikTok csatornái kapták meg ezt a minősítést. Ezeket bárki személyesen ellenőrizheti a mobilos alkalmazásban, de akár böngészőben is.
A platform olyan profilokat jelöl így, ahol „a kormány ellenőrzést gyakorol a fiók szerkesztői tartalma felett”, és a jelölés „arra bátorítja a nézőket, hogy mérlegeljék a tartalom mögött álló forrást”.
A HVG cikke kiemeli, hogy a ByteDance tulajdonában lévő közösségi média platform nem hasraütésszerűen jelölte állami ellenőrzésú média címkével fel a szóban forgó médiákat, hanem a saját bevallásuk szerint „független, hiteles szakértőkkel együttműködve” döntöttek arról, hogy egy adott szerkesztőség kormányzati ellenőrzés alatt állhat-e. A minősítés megállapításának módszertanáról itt lehet olvasni bővebben, és a platform azt is kiemeli, hogy amennyiben egy szervezet helytelenül kapott ilyen minősítést, akkor van lehetőség fellebbezni a jelölés ellen.
The post Figyelmeztet a TikTok, hogy a Mandiner, az Origo, a Magyar Nemzet és sok más lap állami ellenőrzésű média first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





