Dobrev Klára: Csányi Sándort, fejezze be a tömeges kirúgásokat, ne az emberek sorsán nyerészkedjen!

A hírek szerint az OTP Bank – amelynek elnöke a multimilliárdos Csányi Sándor – több mint 200 ember elbocsátására készül, miközben a bank 2025-ben minden idők egyik legnagyobb profitját érte el: 886 milliárd forintot – írja Dobrev Klára, a DK elnöke.

Tegnap írtuk meg, hogy közel 200 dolgozójától válik meg az OTP Bank. A Telex kérdéseire az OTP azt írta, hogy nagy sikereket ért el az OTP Bank az elmúlt években a digitalizáció, azon belül is az ügyfélélmény és a szolgáltatásbiztonság területén, ám ahhoz, hogy a sikert fenn tudják tartani, különféle intézkedésekre van szükség: elküldenek például ezzel összefüggésben közel kétszáz főt a bank digitális divíziójától.

A DK vezetője szerint ugyanakkor ekkora „nyereség mellett 200 ember megélhetését elvenni nem gazdasági kényszer, hanem hideg, számító döntés, sőt kapzsiság és embertelenség. Amikor egy vállalat rekordprofitot termel, akkor nem az a kérdés, hogyan lehet még többet kisajtolni az emberek munkájából, hanem hogy hogyan lehet abból a sikerből részesíteni azokat is, akik nap mint nap megdolgoztak érte, emelni a fizetésüket, a juttatásaikat, vagy a fiatal diplomásokat, pályakezdőket arra ösztönözni, hogy Magyarországon maradjanak.

Az OTP dolgozói nem csupán számok egy Excel-táblában. Ők emberek, családapák, családanyák, fiatal pályakezdők, idősebb munkavállalók, akiknek hiteleik vannak, gyermekeik, terveik vannak. Felszólítjuk Csányi Sándort, hogy fejezze be a tömeges kirúgásokat, és ne az emberek sorsán nyerészkedjen! Egy banknak igenis társadalmi felelősséget is kell vállalnia, és aki Magyarország egyik leggazdagabb embereként, rekordprofit mellett embereket tesz utcára, az bűnt követ el a társadalom ellen.”

A DK szerint csak egy erős baloldal lehet garancia arra a parlamentben, hogy a kormányváltás után olyan szabályokat alkossunk, amelyek megvédik a munkavállalókat a profitéhségtől. Olyan Magyarországot akarunk, ahol a gazdasági siker közös siker, és nem csak néhány kiváltságos extraprofitja és dagadó bankszámlája.

Kapcsolódó
Közel 200 dolgozójától válik meg az OTP Bank

A pénzintézet a következő időszakban több figyelmet fordít a működés egyszerűsítésére és a költséghatékonyság javítására.

The post Dobrev Klára: Csányi Sándort, fejezze be a tömeges kirúgásokat, ne az emberek sorsán nyerészkedjen! first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest