Újratöltik a megcsappant üzemanyagkészleteket, megszólalt a készletező szövetség

Magyarország megfelelő minőségű és mennyiségű üzemanyaggal történő, zavartalan ellátása érdekében márciusban 352 millió liter motorbenzint és 610 millió liter motorikus gázolajat szabadítottak fel a biztonsági készletből – írja közleményében a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség (Husa).

A biztonsági kőolajtermék-készletek veszélyhelyzeti felhasználásáról szóló kormányrendelet a múlt hónap végén arra kötelezte a Szövetséget, hogy haladéktalanul kezdje meg a felszabadított készletek visszapótlását.

A visszapótlás a jogszabályi előírásoknak megfelelően áprilisban megindult.

A Szövetség 2026. április 13-ig motorbenzinből 54,5 millió literes, motorikus gázolajból pedig 131,4 millió literes mennyiséget pótolt vissza. A biztonsági készletek jelenlegi mennyisége ezzel már 53 napnyi nettó importnak felel meg.

A visszapótlás a továbbiakban is folyamatosan zajlik – olvasható a közleményben.

Mint kedden reggel a G7.hu megírta, a Husa március végi adatai alapján:

  • gázolajból 144 ezer tonna tartalékunk volt, ami 400 ezerrel kevesebb a február végi szintnél, azaz a teljes készlet közel háromnegyedét elhasználtuk.
  • A benzinnél még rosszabb volt a helyzet: a február végi, közel 270 ezer tonnából alig 55 ezer tonna maradt, ami 80 százalékos csökkenést jelez.

The post Újratöltik a megcsappant üzemanyagkészleteket, megszólalt a készletező szövetség first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest