Vidnyánszky Attila rendkívüli ülést hívott össze a Nemzeti Színházban

Kedden a választásokat követően rendkívüli társulati ülést hívott össze Vidnyánszky Attila a Nemzeti Színházban – írta meg az Index.

A lap szerint az igazgató a várható változásokról beszélt, hangsúlyozva, hogy ők folytatják tovább a munkát. A Telex kereste az ügyben Vidnyánszkyt, aki megerősítette, hogy valóban egyeztettek a társulattal, ám a további kérdések megválaszolása helyett Marxról és Engelsről kezdett beszélni – nemrég mutatták be a rendezésében a Marxtőkéje című darabot –, majd bontotta a vonalat.

Vidnyánszky 2013 óta a színház igazgatója, jelenleg a harmadik ciklusát tölti, megbízatása 2028-ig szól.

A dunaújvárosi körzetet megnyerő Nagy Ervin a kampány során többször kritizálta az igazgatót és a színház műkődését, Vidnyánszkyt hol a „mi kis színházi Darth Vaderünknek” nevezve, hol úgy jellemezve, mint aki „a sérelmei kisstílű börtönébe ragadt, amihez rabszolgaként asszisztál a szakma.”

Kapcsolódó
Nagy Ervin kiállna vitázni Vidnyánszky Attilával, de van egy lehetetlennek tűnő feltétele

Nyílt levélben válaszolt a Nemzeti Színház igazgatójának.

The post Vidnyánszky Attila rendkívüli ülést hívott össze a Nemzeti Színházban first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest