Kiütéssel kezdte meg a vb-hajrát a német válogatott

AUCKLAND, NEW ZEALAND - MARCH 30: Laros Duarte of Cape Verde looks on during the FIFA Series match between Cape Verde and Finland at Eden Park on March 30, 2026 in Auckland, New Zealand. (Photo by Phil Walter/Getty Images)

A szurkolók izgatottan várták a mérkőzést, szombaton ugyanis Julian Nagelsmann szövetségi kapitány azt mondta,

sokakat fogunk látni azok közül, akik kezdőként léphetnek pályára az első világbajnoki mérkőzésen.

A márciusi, Ghána elleni 2-1-es győzelemhez képest hat változás történt a kezdőcsapatban: Nübel, Gross, Stiller és Woltemade a kispadon ültek, Havertz a szombati Bajnokok Ligája-döntőn volt érdekelt, míg a sérült Gnabry a keretben sem lehetett.

Karl, a harmadik legfiatalabb

Nagelsmann nem akart kockáztatni a kisebb vádlisérüléssel bajlódó Neuer bevetésével, így a világbajnok visszatérést követően lefokozott Baumann állt a kapuba. A védelmet Kimmich, Tah, Schlotterbeck és Brown alkotta, a középpályán Nmecha és Pavlovic mellett Karl kezdett,

aki 18 éves és 98 napos korával a háború utáni német történelem harmadik legfiatalabb kezdőjátékosa lett (csupán a 17 évesen és 361 naposan játszó Youssoufa Moukoko, illetve a 18 évesen és 26 naposan védő Uwe Seeler volt fiatalabb nála).

Havertz helyére Undav lépett, őt Musiala és Wirtz segítette támadásban. Érdekesség, hogy a két játékos 2024 novembere óta először szerepelt együtt.

Nagelsmann még soha nem állított ki fiatalabb kezdő tizenegyet: a 26,29 éves átlagéletkor kevesebb volt, mint a 2024 októberében, Hollandia ellen pályára lépő csapaté (26,87 év).

Sima volt a győzelem

Ami a mérkőzést illeti, a hazaiak a 34. percben szereztek vezetést, amikor Kimmich jobbról középre lőtt labdájára Undav érkezett és a hálóba bólintott (1-0).

A 48. percben egy kapitális védelmi hibát követően növelték előnyüket a németek: a gurigázó védők közé bevetődő Undav úgy kanalazta középre a labdát, hogy az ziccerbe hozta Wirtzet (2-0).

Az 57. percben Karl ugratta ki Undavot, aki megelőzte védőjét, és nem hibázott (3-0).

A 4-0-s végeredményt Musiala állította be, aki 15 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát (4-0).

A németek még egy meccset vívnak a vb előtt, jövő szombaton, Chicagóban az Egyesült Államok ellen lépnek pályára.

Felkészülési mérkőzések

Németország – Finnország 4-0 (1-0)
gól: Undav (34., 57.), Wirtz (48.), Musiala (63.)

Kapcsolódó
Felcsúti játékosa vezette sikerre a vb-újoncot, Svájc özönvízben nyert

A világbajnoki résztvevők jól teljesítettek a vasárnapi felkészülési mérkőzéseken

The post Kiütéssel kezdte meg a vb-hajrát a német válogatott first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest