Suttyóság felsőfokon: az olaszok távolmaradásán gúnyolódott a FIFA elnöke

Gianni Infantino, a FIFA elnöke.

Pénteken akár az olasz labdarúgó-válogatott is játszhatott volna Kanada ellen, ám miután a dél-európai csapat elbukta a bosnyákok elleni pótselejtezőt, sorozatban harmadszor is lemaradt a világbajnokságról.

A csapat úgy lett második az európai selejtezők I csoportjában, hogy kétszer is simán kikapott Norvégiától. A pótselejtezőn aztán előbb 2-0-ra legyőzte Észak-Írországot, majd 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel alulmaradt Bosznia-Hercegovinával szemben.

64 csapatos vb elég lenne?

Ezzel a gúny céltáblájává vált Gianni Infantinónál, legalábbis a FIFA-elnök nyilatkozatát így lehet értelmezni.

„Már értékeltük a torna 64 csapatra való bővítésének lehetőségét, hogy még jobban bevonjuk az egész világot. A kérdést benyújtottuk a FIFA tanácsának, de addig is élvezzük ezt az első, 48 csapatos kiadást” – idézte Infantinót a Corriere dello Sport.

Igaz, 64 csapattal talán Olaszország kijuthat, de akár 208-ra is bővíthetjük a mezőnyt, hogy biztosítsuk a részvételét.

Nem egy bárban beszél

A gúnyos, buta megjegyzés felháborodást váltott ki az olasz szurkolók körében, hiszen feltépett egy friss sebet. A kijelentése heves kritikát váltottak ki, többek között megszólalt Gaetano Amato parlamenti képviselő is.

„Emlékeztetnünk kell arra, hogy nem egy bárban beszél szurkolóként, hanem a FIFA elnökeként. Ez a tisztsége az Olasz Labdarúgó Szövetség támogatásának is köszönhető, és elvárható, hogy egyensúlyt és tiszteletet teremtsen.

Nálunk senki sem szégyelli jobban a válogatott hanyatlását és az olasz futball jelenlegi válságát. Nincs szükségünk az olcsó poénjaira ahhoz, hogy ezt felismerjük

– mondta.

Hozzátette, hogy Olaszország kigúnyolása kicsinyes viselkedés, különösen egy olyan ember részéről, akinek az egész világfutballt, beleértve Olaszországot is, kellene képviselnie.

Az olasz válogatott baklövései súlyosak. A FIFA-elnök hibái még súlyosabbak

– vélte, majd azt kérte, hogy ezek után Andrea Abodi ifjúsági és sportminiszter is hallassa a hangját.

Kapcsolódó
Marosi Gergely: imádom a foci-vb-t, de utálom azt, amivé Infantino tette

A legnagyobb. A leghosszabb. Minden bizonnyal a leglátogatottabb és a legnagyobb bevételt hozó lesz. A 2026-os labdarúgó-világbajnokság sok-sok leget szolgáltat majd, s mégis, a szemlélőben megjelenik a kétely: tényleg jót tesz-e a legfontosabb válogatott futballtornának a FIFA-megalománia? Mindenesetre, ha bűnbak kell, azt könnyű lesz találni.

The post Suttyóság felsőfokon: az olaszok távolmaradásán gúnyolódott a FIFA elnöke first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest