Nem csak a kánikula tombol: figyelmeztetést adtak ki a várható felhőszakadások miatt

Figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap estig Magyarország egész területére a HungaroMet. Mint írják: a vasárnap reggeli órákban az Alföldön néhol zivatar kialakulhat, amelyet intenzív csapadék (általában 10–25 mm) kísérhet. Ezt követően a déli óráktól késő estig többfelé (nagyobb számban keleten) lehet északról dél felé terjedő zivatarok kialakulására számítani, amelyekhez nagyobb valószínűséggel kapcsolódhat felhőszakadás, viharos (70–80 kilométer/órás) vagy egy-egy helyen akár erősen viharos széllökés és jégeső (1–2 cm körüli jégátmérővel).

A napi előrejelzésben az is olvasható, hogy vasárnap első felében a fátyol- és gomolyfelhők mellett még nagyrészt napos idő várható, és csak helyenként eshet. A déli óráktól azonban erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és egyre többfelé, akár több hullámban számíthatunk zápor, zivatar kialakulására.

Az intenzív zivatarokat felhőszakadás, jégeső, valamint viharos, néhol akár erősen viharos széllökés is kísérheti! Zivataroktól függetlenül a légmozgás gyenge vagy mérséklet marad.

Délutánra általában 31 és 37 fok közé melegszik fel a levegő. Késő estére 21 és 27 fok közé csökken a hőmérséklet.

The post Nem csak a kánikula tombol: figyelmeztetést adtak ki a várható felhőszakadások miatt first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest