Molnár Ferenc Caramel: Mindenki azt mondta, hogy nem viszem majd semmire

Molnár Ferenc Caramel Mesemondó címmel ad különleges koncertet július 14-én a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon: jól ismert és ritkábban hallott dalai történetekké állnak majd össze, miközben személyes emlékein keresztül saját életútjába is betekintést enged a közönségnek. Az előadás apropóján az énekes nemrég az M2 Petőfi TV Esti Kornél című műsorának vendége volt, ahol elárulta, hogy a tematikát legutóbbi albumának Mesemondó című dala inspirálta, amely szintén gyerekkori élményeiből táplálkozik: a színpaddal való első találkozása ugyanis nem az énekléshez kötődik – írja az MTVA Sajtószobája.

Beneveztünk egy mesemondó és szavalóversenyre, amit megnyertem. Ez egy megyei verseny volt, és énekes része is volt. Az osztálytársam, aki az énekversenyre nevezett, lebetegedett, és be kellett ugranom helyette. Azt is megnyertem. Ez sorsszerű volt, azután megjött az önbizalmam, és bátrabban énekeltem már az osztálytársaim, barátaim előtt. Gyerekkoromban nem úgy nézett ki a sorsom, hogy majd egyszer a Margitszigeten vagy az Arénában tarthatok koncertet. Mese abban az értelemben is, hogy a szegény fiú elindult a szilvafa mellől…

– mesélte Caramel, aki Törökszentmiklóson, egy város széli cigánytelepen nőtt fel.

Az udvar végén volt egy nagy domb, rajta egy szilvafa. Ezt kisajátítottam magamnak, ez volt a menedékem, az álomvilágom. Ha nem lett volna, nem ülök itt. Fontos hely volt, mert nekem csak ez volt, ahova el tudtam menekülni a valóság, a körülmények elől. Nem a cigánytelepre gondolok, inkább a rendezetlen családi életre. Mentálisan nagy szükségem volt erre az elvonulásra, bár ez akkor nem volt még tudatos részemről. Meghatározta a személyiségemet. Szerencsésnek gondolom magam, hogy nekem megadatott ez a domb és a szilvafa, ahol tudtam gondolkodni magamról és az életemről.

Mint mondja, ahogyan minden gyerek, ő is álmodozó volt, csak ezek a tervek sok esetben elkopnak a felnőtté válással.

„Szinte mindenki azt mondta, hogy nem viszem majd semmire, de szerencsés esetben nem hiszi el ezt egy gyerek, és én sem hittem el. Hinni akartam abban, hogy az embernek nincs kőbe vésve a sorsa, hogy nem csak a körülmények határozzák meg a jövőnket. Megtettem mindent az álmomért”

– mondta az énekes, hozzátéve: még ha az említett álom „csak” a popzenei karrier lett is, mert nem vált belőle például agysebész.

Kapcsolódó
Caramel: Lehet, ma már nem keresztelkednék meg

Arról is beszélt, hogy ma már nem ülne itt, ha kislánya annak idején nem gyógyul meg.

The post Molnár Ferenc Caramel: Mindenki azt mondta, hogy nem viszem majd semmire first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest