A norvég labdarúgó-válogatott a második csoportmérkőzését is megnyerte az észak-amerikai világbajnokságon, így biztosan bejut a 32 közé. Az majd a franciák elleni csoportrangadón dől el, hogy az első vagy a második helyen lépnek tovább Erling Haalandék.
A norvégok rendesen bekezdtem a meccsbe, az első percekben négy pontrúgást is kiharcoltak, bár ezek közül Ajer fejese volt a legveszélyesebb a 3. percben, de akkor sem sikerült vezetést szerezni. Sokáig Ödegaard közeli lövése volt a legnagyobb ziccer, amit Mendy hatalmas bravúrral, karral védett, de a szünet előtt összejött az északi előny: a Ryerson sérülése miatt becserélt Pedersen a 43. percben talált be.
Alig indult újra a meccs a szünet után, amikor Haaland ballábas lövése akadt be és úgy tűnt, hogy hamarosan lezárja a meccset Norvégia. Jött aztán gyorsan egy szenegáli szépítés, de Haaland ismét villant: ezúttal jobbal, a léc segítségével lőtt a kapuba.
Az első két vébémeccsén négy gólt szerzett a Manchester City játékosa.
Illusztris társaságba került, ugyanis mindössze a hatodik olyan labdarúgó, aki legalább két gólt szerzett az első két vb-meccsén, a nagy elődök közt ott van Kocsis Sándor is, akinek négy találkozón át tartott ez a sorozata.
6 – Erling Haaland is the sixth player to score multiple goals in each of his first two FIFA World Cup appearances:
1930 Guillermo Stabile (first 3)
1954Sándor Kocsis (first 4)
1958Just Fontaine
1974Grzegorz Lato
2018Harry Kane
2026Erling Haaland
Arrival. pic.twitter.com/baX4hfG3Jr
— OptaJoe (@OptaJoe) June 23, 2026
Ezután a szenegáliak jártak közelebb az újabb találathoz, majd Bobb zárhatta volna le végleg a meccset. Nem sikerült, Ismaila Sarr pedig a második találatával izgalmassá tette a hajrát, de végül az európai csapat győzött. Szenegál és Irak utolsó fordulós mérkőzésének az lesz a tétje, hogy melyik válogatott és hány ponttal lesz a csoportharmadik.
Jún. 23.
Június 23.
02:00
NEW YORK
MetLife Stadium
Nyland
1
Ryerson
26
Vassbakk Ajer
3
Heggem
17
Møller Wolfe
5
Ødegaard
10
Berge
8
Aursnes
14
Sørloth
7
Braut Haaland
9
Nusa
20
Mendy
16
Krépin
15
Koulibaly
3
Niakhate
19
Diouf
25
Lamine
8
Gana
5
Gueye
26
Sarr
18
Jackson
11
Mané
10
The post Haalandot nem lehet lefékezni: második vb-meccsén is duplázott first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24sport
Sándor Kocsis (first 4)
Just Fontaine
Grzegorz Lato
Harry Kane
Erling Haaland



