A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt maradt a forint. A magyar deviza az MNB kamatdöntését követően tovább veszített értékéből, az euró jegyzése 357 közelébe, a dolláré 313 környékére gyengült. Bár a jegybank a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot, a forint további nagy gyengülésbe kezdett azután, hogy Varga Mihály jegybankelnök a kamatdöntést követő tájékoztatón jelezte: a kedvező folyamatok fennmaradása esetén a Monetáris Tanács a nyár folyamán további kamatcsökkentésekre lát teret. A forintot eközben továbbra is befolyásolja az erős dollár, valamint a nemzetközi befektetői hangulatot meghatározó geopolitikai bizonytalanság.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





