Gyorsabban öregedhetnek az újabb generációk tagjai, mint a korábbi generációk képviselői egy friss tanulmány szerint. A szakértők úgy gondolják, ez megmagyarázhatja, miért válhatnak egyre gyakoribbá bizonyos ráktípusok.
A Nature Medicine című tudományos folyóiratban megjelent kutatás készítői a baby boomer generáció korai ötvenes években született képviselőinek, a hatvanas-hetvenes években született X generációsok, valamint a kilencvenes években született milleniumi generációs emberek adatait hasonlította össze. Az eredmények alapján a későbbi generációk tagjainak biológiai életkora és tényleges életkora között átlagosan nagyobb volt az eltérés, mint a korábbi generációk tagjainál, és nem pozitív irányba.
Ez azt jelenti, hogy az újabb generációk tagjai átlagban biológiailag idősebbek, mint a felmenőik lehettek ugyanabban az életkorban.
A szakértők úgy gondolják, ez a jelenség összefüggésben lehet bizonyos ráktípusok kialakulásának kockázatával, ami megmagyarázza, hogy miért egyre gyakoribbak az ilyen betegségek a fiatalabb korosztályok körében is. Különösen a tüdőrák, az emésztő-szervrendszeri daganatok, illetve a méhet érintő tumorok megjelenésének veszélyét növelheti a felgyorsult biológiai öregedés.
Amint a Science Alert írja, egyelőre nem teljesen világos, hogy pontosan milyen tényezők állhatnak a korán jelentkező rákbetegségek kialakulása, illetve a gyorsuló biológiai öregedés mögött, ám minden bizonnyal modern városi környezetben kell keresni a választ.
További érdekességek az öregedésről alábbi cikkeinkben olvashatók:
- Miért öregszünk meg?
- Miért tűnnek külsőre jóval idősebbnek a múlt század fiataljai?
- Így lassítható le az öregedés
The post Úgy tűnik, gyorsabban öregszenek az újabb generációk tagjai, mint az előzőeké first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





