Kapitány: beindul a szélenergia-program, 2030-ra tízszeres kapacitás a cél

Thumbnail for 7145976

Évek óta nem látott szélerőmű-fejlesztési programot indít a kormány Kapitány István szerint, amely legalább 700 megawattnyi új kapacitás kiépítését célozza. A kabinet meglátásában a napelemekre épülő megújulóenergia-rendszer mellé nagyobb szerepet kell kapnia a szélenergiának is, ezért a hálózatfejlesztésekre további 1,5 milliárd eurót fordítanak.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest