Én ilyen problémát nem tapasztaltam. Vezérkari főnök voltam, amikor jelentkezett egy átműtött ember, direkt nem mondom meg, hogy milyen. Magától elment igazából. Tehát rájött, hogy ez a fajta a kultúra a haderőben… nem tudnak vele igazából mit kezdeni. Tehát ha saját magával nincsen tisztában, akkor elég nehéz fegyvert adni a kezébe szerintem.
– mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a Kontrollnak adott interjújában a nemekről és identitásokról, amit a Telex szemlézett. Az interjú a Budapest Pride előtt készült a nők és férfiak helyzetéről a honvédségnél. Ruszin-Szendi egyébként azt mondta, neki „mindegy, hogy valaki fiú vagy lány”, amíg el tudja látni a feladatát.
A nemi identitását vagy beállítottság kérdését sem tervezi az ember, azért az állomány körében felmerülhetnek problémák
– tette hozzá erről.
Végül azt is elmondta, hogy
Úgyhogy nekünk ezzel a haderőn belül igazából nincsen problémánk. Ugye hál’ istennek nekünk van egy orvosi szűrésünk és egy pszichológiai szűrésünk. Ők majd eldöntik, hogy alkalmas-e bárki bármire vagy nem
A miniszter szerint a nőket sem éri megkülönböztetés:
Ez olyan, mint amikor megkérdezték tőlem, hogy van-e cigány katonám? Nincs. Nekem katonáim vannak. Teljesen mindegy a bőrszín, a vallás és igazából a nemiség is
Szerinte, ha egy katonára szükség van, akkor nem számít, hogy fiú vagy lány. De vannak olyan feladatok, amelyeket csak nők végezhetnek el. A Közel-Keleten szerinte motozást például nőknél nem végezhet férfi.
The post Ruszin-Szendi a nemi identitásokról a katonaságnál: Ha saját magával nincsen tisztában, akkor elég nehéz fegyvert adni a kezébe first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





