Magyar Péter felmentette Czunyiné Bertalan Juditot

A kormányváltás ellenére a fideszes Védvonal vezetőjének kinevezett Czunyiné dr. Bertalan Judit volt mindeddig a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program monitoring bizottságának, illetve a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságának az elnöke.

Mindez csak most derült ki a Magyar Közlönyből. Megjelent ugyanis Magyar Péter miniszterelnök határozata, amely szerint azonnali hatállyal felmentette mindkét tisztségéből. Csütörtöktől a kormányfő a két testület irányítását Szabó Mátyásra, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkárára bízta.

Orbán Viktor tavaly áprilisban nevezte ki Czunyiné Bertalan Juditot, aki volt korábban közoktatásért is felelős, de akkor éppen Navracsics Tibor alatt, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkáraként dolgozott.

A Fidesz elnöke a minap őt bízta meg azzal, hogy a jogsérelmek megakadályozására hivatott Védvonalat országos vezetőként szervezze meg és irányítsa. Új szerepéről azt mondta: szerinte a fideszesek büszkék lehetnek

nem szabad hagyni, hogy valakinek azért kelljen leszegett fejjel járnia, mert a Fideszre szavazott.

Az általa irányított hálózat megszervezését nagyon fontosnak nevezte, hogy az emberek a lelki hatású abúzusok, zaklatások, beszólások, lökdösődések, más incidensek esetében megvédhessék magukat. Jogi, emberi és kommunikációs védelmet és segítséget ígért a Fidesz támogatóinak.

The post Magyar Péter felmentette Czunyiné Bertalan Juditot first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest